Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Jeśli zastanawiacie się nad zamontowaniem rolet w oknach to na pewno jest to rzecz warta przemyślenia. Można bez zastanowienia napisać, że lepiej jest mieć je w oknach niż ich nie mieć. Zalet ich posiadania jest mnóstwo. Najważniejsza to oczywiście odpowiednia ochrona przed promieniami słonecznymi w najbardziej upalne dni. Mogą chronić też przez osobami, które chcą się do naszego domu dostać z zewnątrz bez zaproszenia. Do tego potrzebne będą specjalne rolety antywłamaniowe.

Ceny rolet zależą od mechanizmu ich podnoszenia

zewnętrzne rolety elektryczne warszawaNa pytanie dotyczące ceny zamontowania rolet w oknach można odpowiedzieć dopiero wówczas kiedy wie się o jakich roletach mówimy. Bo można zamontować zwykłe rolety zewnętrzne, które podnosi się i opuszcza za pomocą mechanizmu sterowanego ręcznie. Wówczas obsługuje się je specjalnym sznurkiem zamontowanym do siłownika. Dla bardziej wymagających polecane są zewnętrzne rolety elektryczne Warszawa, którymi steruje się za pomocą przełącznika lub podłączonego do nich pilota. I jedne i drugie rolety można zamontować na dowolne okna. Nie trzeba w żaden sposób ingerować w konstrukcję okiennych futryn. Oczywiście produkcją rolet i ich montowaniem zajmują się wyspecjalizowane w tym firmy. Rolety robi się pod konkretne wymiary. Większość okien w domach ma wymiary zestandaryzowane, ale jest wiele takich wymiarowych standardów. A co najważniejsze to to, że cenę za rolety rozlicza się na podstawie ich powierzchni. Powiedzmy, że do średniej wielkości okna roleta może kosztować kilkaset złotych. Można sobie liczyć, że za metr kwadratowy rolety trzeba zapłacić pomiędzy sto pięćdziesiąt a dwieście złotych. Do tego doliczamy siłowniki, które kosztują w zależności od mechanizmu sterowania od stu do kilkuset złotych. Najtańszy mechanizm to ten obsługiwany ręcznie. Najlepsze rolety to jednak te elektryczne ze sterownikami, do których można podłączyć swój telefon komórkowy. Nie ma nic wygodniejszego, aniżeli sterowanie roletami za pomocą smartfona. Najważniejsze jest jednak to, żeby rolety spełniały swoje zadanie, czyli chroniły wnętrza przez słońcem i letnim upałem.

W polskich domach montuje się je już od kilkudziesięciu lat. Pierwsze były jednak żaluzje i pewnie sporo ludzi pamięta czasy, w których były one absolutnym hitem prosto z zza oceanu. Rolety zewnętrzne są o wiele solidniejsze i naprawdę zamykają dopływ promieni słonecznych latem. Inwestycja w rolety szybko się zwraca. Przy ich wyborze warto wziąć pod uwagę, że elektryczne rolety są bardzo wygodne w obsłudze, bo nie trzeba siłować się z ich podnoszeniem.

Ile kosztują rolety zewnętrzne?
Przewiń na górę