Wartościowa karma dla psa

Żywienie naszego psa jest niezwykle ważnym aspektem naszej opieki nad domowym zwierzęciem. Wdrożenie właściwych pokarmów może mieć pozytywny wpływ nie tylko na samopoczucie naszego psa, ale przede wszystkim również na jego kondycję zdrowotną. Dostrzegając pozytywne skutki zdrowego karmienia naszych zwierząt domowych, coraz większym zainteresowaniem u opiekunów psów jest żywienie według diety BARF.

Kilka słów o BARF

barf - karma dla psaDieta dla zwierząt BARF pojawiła się w ostatnim czasie w naszej świadomości i cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród hodowców psów rasowych, jak i w przypadku osób prywatnych, które chcą w sposób szczególny zadbać o swojego pupila. Kiedy interesuje nas dieta BARF – karma dla psa, którą przygotowujemy powinna być wykonana z surowego mięsa. Oczywiście, nie bez znaczenia jest jakość mięsa, jakie wykorzystamy do przygotowania poszczególnych posiłków. Bardzo często znaczenie w doborze rodzaju mięsa będzie miała rasa naszego psa. Bardzo często właściciele psów z jednej strony chcą w sposób odpowiedzialny żywić swojego podopiecznego, z drugiej jednak nie dysponują odpowiednią ilością czasu, by zaspokoić potrzeby zwierzaka. W takiej sytuacji z odpowiedzią przychodzi dla nas kilka firm, które zajmują się przygotowywaniem i dostarczaniem wysokiej jakości posiłków dla psów. Kiedy decydujemy się skorzystać z usług firm tego typu, najważniejszym kryterium będzie określenie rasy psa, a także jego ewentualnych szczególnych potrzeb żywieniowych, jeśli, np. nasz pupil charakteryzuje się określonymi alergiami pokarmowymi, w związku z czym nie będzie mógł spożywać konkretnych typów mięsa. Rasa psa i jego wiek są istotne dla firmy, by ustalić właściwe ilości jedzenia, które będą odpowiadały potrzebom naszego zwierzaka. W momencie, gdy firma wie, dla jakiego typu psa przygotowuje posiłki, najczęściej dostarcza nam je już w odpowiednich porcjach. W takiej sytuacji nie musimy martwić się o to, że będziemy musieli poświęcać dodatkowy czas na rozdzielenie jedzenia na konkretne posiłki naszego pupila.

Dobrze wyselekcjonowane mięso surowe, wzbogacone odpowiednimi dodatkami, stanowi pełnowartościową karmę dla naszego psa. Jest to karma, która w niezwykle pozytywy sposób wpływa na stan zdrowia naszego pupila. Dobrze karmiony pies nie ma problemów z układem pokarmowym, a bardzo często również z układem moczowym. Jednocześnie zachowuje doskonałą kondycję fizyczną, dzięki czemu możemy cieszyć się jego pełnią zdrowia przez długie lata, co ma znaczenie dla odpowiedzialnych opiekunów.

Wartościowa karma dla psa
Przewiń na górę