Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Sprężone powietrze wymagane w serwisach elektroniki

Wiele procesów, które zachodzą w zakładach przemysłowych wymaga użycia odpowiednich maszyn. Urządzenia te z kolei wymagają zasilania do swojej poprawnej i optymalnej pracy. W zależności od charakterystyki danej maszyny zasilanie jej układu może być realizowane przy pomocy hydrauliki, pneumatyki czy coraz częściej elektryki. Sposób działania maszyny definiuje rodzaj zasilania, które należy zapewnić do wprawienia mechanizmów w ruch.

Wykorzystanie kompresora sposobem na oszczędności

dobry kompresor powietrza 50lSerwisy elektroniczne w większości przypadków do zasilania urządzeń potrzebują stałych dostaw energii elektrycznej. W zależności od serwisu najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami są wszelkiego rodzaju automaty, lutownice czy urządzenia do wizyjnej inspekcji elementów takie jak chociażby mikroskop. Serwisy telefonów komórkowych, laptopów czy innych urządzeń elektroniki użytkowej potrzebują również instalacji sprężonego powietrza, które jest wykorzystywane do czyszczenia i konserwacji urządzeń. W zależności od wielkości serwisu problem ten może być rozwiązany na dwa sposoby. Jednym z nich jest budowa instalacji sprężonego powietrza w całym obiekcie, która obejmuje co najmniej kilka pomieszczeń serwisowych. Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że rozwiązanie to wiąże się z niemałymi kosztami inwestycyjnymi, które należy ponieść na budowę takiej instalacji. W przypadku mniejszych firm często wykorzystywany jest dobry kompresor powietrza 50l, który umożliwia zapewnienie odpowiedniego ciśnienia w instalacji obejmującej pomieszczenie. Kompresor powietrza o tej pojemności z powodzeniem wystarczy do zasilenia instalacji sprężonego powietrza, która obejmuje kilka stanowisk roboczych. W ten sposób można umiarkowanym kosztem wyposażyć stanowiska serwisowe w dobrej jakości instalacje, która zapewnia stały dostęp do sprężonego powietrza. Należy jednak wspomnieć, że podczas ładowania zbiornika roboczego kompresor pracuje stosunkowo głośno.

Warto więc wytyczyć pomieszczenie, w którym będzie się on znajdował w taki sposób żeby pomieszczenie serwisowe było od niego oddzielone. W ten sposób hałas, który towarzyszy pracy kompresora zostanie zniwelowany co w znacznej mierze ułatwi pracę osobom wykonującym serwis. Kompresor jest świetnym rozwiązaniem dla mniejszych firm, które zatrudniają kilku serwisantów. W takim przypadku pomieszczenie serwisowe może z powodzeniem być wyposażone w instalację sprężonego powietrza, która jest zasilana dobrym kompresorem powietrza o pojemności co najmniej pięćdziesięciu litrów. Rozwiązanie to jest ekonomiczne, a co najważniejsze również skuteczne.

Sprężone powietrze wymagane w serwisach elektroniki
Przewiń na górę