Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Ośrodki pomagające osobom z syndromem DDA

Alkoholizm jest straszną chorobą, która niszczy życie nie tylko osób, które tkwią w nałogu, ale również rujnują życie ich rodzin, utrudniają normalne funkcjonowanie dzieci, które żyją w ciągłym strachu oraz napięciu. Nie ma bowiem nic gorszego od stałego poczucia zagrożenia i leku przed wydawałoby się najważniejszymi osobami w życiu każdego dziecka, jakimi są rodzice. Niestety nie każde dziecko ma szczęście, by mieszkać z rodziną, która funkcjonuje normalnie i nie ma w niej problemu alkoholowego. Niektóre dzieci nie znają innego życia od ciągłych awantur będącego na rauszu ojca, który w stanie upojenia alkoholowego bywa nieobliczalny.

Dorosłe dzieci alkoholików potrzebują pomocy terapeuty

syndrom dda - WarszawaNiestety takie dzieciństwo pociąga za sobą skutki w przyszłym życiu i funkcjonowaniu dorosłych dzieci alkoholików. Dysfunkcyjna rodzina, w jakiej przyszło im dorastać jest powodem wielu zaburzeń w dorosłym życiu. Osoby takie nie są pewne sobie, mają bardzo obniżoną samoocenę i nie wierzą w swoje możliwości. Często stają się ofiarami jako dorośli, dają się wykorzystywać i nie potrafią walczyć o swoje. Mają problem ze stworzeniem normalnej rodziny, bowiem trauma, jaka towarzyszyła ich dzieciństwu nie daje o sobie zapomnieć. Zaburzenia emocjonalne jakie towarzyszą osobom, które wychowywały się w rodzinie, gdzie nadużywano alkoholu sprawiają, że osoby takie nie potrafią funkcjonować normalnie i czują się źle sami ze sobą. Często pomocna jest terapia, gdzie psycholog rozmawia z osobami, które dotknął syndrom DDA – Warszawa jest miejscem, gdzie osoby takie bez problemu znajda profesjonalną pomoc. Mogą oni skorzystać z terapii grupowej lub indywidualnej, w zależności od stopnia zaburzeń trwa ona w dostosowanym indywidualnie czasie. Psychoterapia jest z pewnością czasochłonna i wymaga częstych wizyt, bowiem wiele osób jest skrzywdzonych w takim stopniu, że ciężko im pomóc od razu. Jednak doświadczony psycholog wie, jak pomóc swoim pacjentom i w jako sposób do nich dotrzeć. Wielogodzinne rozmowy i wymiana doświadczeń z innymi osobami może zdziałać cuda i pomóc uporać się z problemem.

Każde dziecko powinno wychowywać się w przytulnym oraz ciepłym domu, gdzie kochający rodzice zaspokajają wszystkie jego potrzeby i dbają o nie we właściwy sposób. Niestety rzeczywistość często kreśli inne scenariusze i wiele dzieci każdego dnia przeżywa istny koszmar w swoim rodzinnym domu. Tam bowiem, gdzie alkohol leje się strumieniami nie ma miejsca na miłość i zrozumienie, spotkać tam możemy jedynie przemoc i zaniedbanie. Dorośli, którzy dorastali w takich warunkach przez całe życie muszą dźwigać ciężar swojego dzieciństwa i często potrzebują specjalistycznej pomocy.

Ośrodki pomagające osobom z syndromem DDA
Przewiń na górę