Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Analizowanie pisma podczas rozwiązywania spraw kryminalnych

Niegdyś sprawy kryminalne bardzo ciężko było rozwikłać. Jeśli nie było jakichś dobrych dowodów i ewidentnego sprawcy, tak naprawdę sprawa była zamykana bez wyjaśnienia. Nie było bowiem badań DNA czy też analizy pisma. Obecnie jednak badania tego typu bardzo poszły do przodu. Mamy wiele sposobów na to, by odnaleźć potencjalnego sprawcę. Między innymi dziś analizuje się pismo, którego fragment ktoś może zostawił na miejscu zbrodni. Dzięki tym odkryciom wraca się również do spraw, które zostały zamknięte lata temu.

Jak analizuje się pismo?

fachowa analiza pisma ręcznegoProfesjonalną analizą pisma obecnie zajmują się grafologowie. Pracują bardzo często w sądach i w policji. Jednak zazwyczaj są tzw. wolnymi strzelcami, którzy są zatrudniani w razie potrzeby. Obecnie popyt na osoby, które zajmują się takimi rzeczami, jest ogromny. Przez brak rozwagi na miejscu zbrodni bardzo często zostaje jakiś fragment listu czy też zapisany numer telefonu. Już na podstawie takiego małego fragmentu pisma, grafolog jest w stanie wyciągnąć pewne wnioski. Oczywiście taka analiza nie jest łatwa. Nie polega ona na ocenieniu pisma tylko i wyłącznie wzrokiem. Grafologowie są nauczeni tego, by już na pierwszy rzut oka dostrzegać jakieś niuanse i różnice. Jednak tylko dogłębna analiza może pozwolić na to, by takie pismo faktycznie zostało dobrze zbadane. Dlatego podczas takiego procesu analizuje się różne rzeczy i to przy użyciu profesjonalnych sprzętów. Sprawdza się między innymi jaki atrament został użyty. Jeśli papier jest w charakterystyczny, na jego podstawie również wyciągane są wnioski. Może być on bowiem produkowany tylko w jednym konkretnym miejscu, a wówczas krąg poszukiwań nieco się zawęża. Dziś taka fachowa analiza pisma ręcznego każdego roku pomaga rozwiązać wiele spraw kryminalnych. Policja cały czas korzysta z usług grafologów. Oczywiście zagadki kryminalne to nie jedyne sprawy, w których grafolodzy pomagają. Często analizują również podpisy fałszerzy, którzy podrabiają faktury. Na podstawie takiego badania pisma można przykładowo wykluczyć, że jakaś osoba dokonała danego czynu.

Dziś zostawiamy próbkę naszego pisma tak naprawdę wszędzie. W urzędach, na poczcie czy też w szkole. Teoretycznie może nam się wydawać, że nasz podpis nie jest niczym szczególnym. Jednak z punktu widzenia grafologa jest. Obecnie na podstawie fachowej analizy przykładowo listu, można nawet kogoś skazać. Jest to bardzo korzystne dla nas. Dziś bowiem można w ten sposób bronić się w sądzie, jeśli ktoś złoży nasz podrobiony podpis na jakimś dokumencie.

Analizowanie pisma podczas rozwiązywania spraw kryminalnych
Przewiń na górę