Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Wybieramy lampy do oświetlenia kościoła

 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż kościoły to specyficzne pod względem budowy obiekty architektoniczne. Stawiane były na przestrzeni wielu wieków i reprezentują różne style architektoniczne. Budowane dziś kościoły tworzone są na wzór tych pradawnych budowli i zawsze mają nawę główną i dwie nawy boczne. Najważniejsze w nich to ,oprócz zdobień i akustyki, ich oświetlenie. Wymagają one lamp i żyrandoli, które specjalnie projektowane są na potrzeby oświetlenia danego kościoła. Zawsze jednak uda nam się odnaleźć odpowiednie lampy i żyrandole.

Każdy kościół wymaga innego oświetlenia

oświetlenie kościołówWszystkie kościoły to zazwyczaj budowle z bardzo wysokimi sklepieniami. Z tego też względu powinny być w nich zawieszone duże kryształowe żyrandole lub żyrandole wykonane z pozłacanej stali nierdzewnej, która nie będzie śniedziała wraz z upływem lat. Część żyrandoli zbudowana jest na bazie koła, wokół którego umieszczane są lampy imitujące świece. Nadto, musimy mieć na uwadze okoliczność, iż oświetlenie kościołów nie jest jednakowe w każdym jego miejscu. Najjaśniejsze światło jest nawie głównej i nad ołtarzem, co ułatwia czytanie. Nawy boczne oświetlone są mniejszym strumieniem światła. W żyrandolach można umieścić energooszczędne żarówki, a oświetlenie będzie dopasowywało się do warunków atmosferycznych, które są na zewnątrz budowli. Większość żyrandoli i lamp jest bogato zdobiona. Pochodzą one od renomowanych producentów i zawsze wykonane są z materiałów o najwyższej jakości. Tego typy żyrandole zawieszane są raz na kilka dobrych lat. Musimy więc wiedzieć, ze są oryginalne i wyposażone w certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Muszą też być dostosowane do stylu, w jakim został zaprojektowany kościół. Im wyższe sklepienia, tym więcej lamp i żarówek. Gdy kościół jest bogato zdobiony, żyrandole mogą być stonowane i nie muszą dodatkowo przykuwać uwagi przychodzących do kościoła. Wystarczy umieścić kryształowe żyrandole o wizualnie lekkiej konstrukcji. Kryształ idealnie będzie zaś odbijał światło, dodając wnętrzu niepowtarzalnej atmosfery.

Budowle sakralne zawsze przyciągają uwagę turystów. Część kościołów to światowej klasy zabytki. Musimy dopasować do nich oświetlenie, które będzie idealnie zharmonizowane ze stylem, w jakim kościół jest wybudowany. Najważniejsza jest zawsze wysokość sklepienia, gdyż to do niej będziemy dobierali odpowiednie oświetlenie. Największą popularnością cieszą się żyrandole kryształowe lub duże lampy wykonane ze złoconej stali, które w miejscu żarówek mają umieszczone lampki imitujące świece, które dawniej stanowiły źródło światła w każdym kościele.

 

Wybieramy lampy do oświetlenia kościoła
Przewiń na górę