Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Przy remoncie zawsze wymianiam gniazdka

Na co dzień pracuję umysłowo, dlatego lubię czasem zrelaksować się przy jakiś pracach fizycznych. Najlepszym relaksem jest dla mnie remont, chociażby nawet jednego pomieszczenia w naszym domu. Zwykłe malowanie potrafi zająć mnie na dwa dni i dzięki temu przestaję myśleć o pracy. Lubię robić małe remonty i staram się zajmować tym regularnie. Najlepszy czas na remont to oczywiście wiosna, która kojarzy się ogólnie z wiosennymi porządkami. Przy każdym remoncie zawsze wymieniam też gniazdka i włączniki światła.

Gniazdko kupuję w markecie budowlanym

gniazdka ze sklepuNajfajniejsze w remoncie, poza samą pracą fizyczną, jest jego planowanie i zakupy. Robimy to wspólnie z żoną, więc ja tak naprawdę słucham jedynie wskazówek co ma jak wyglądać. Kiedy już wszystko wiem to obliczam sobie ilość materiałów, które będą mi potrzebne. Samo obliczenie ilości farby czy tapety albo paneli podłogowych nie jest trudne, ale muszę przyznać, że trochę się trzeba na tym znać. W każdym pokoju są gniazdka i włączniki światła. Zazwyczaj wymagają one dokładnego czyszczenia, więc o wiele prościej jest kupić nowe gniazdka ze sklepu i po prostu je zamontować po remoncie. Kiedy maluje pokój na nowy kolor to i wszelkie plastiki do elektryki wymieniam na nowe. jakby to wyglądało, gdybym zamontował stare gniazdka na świeżo pomalowane ściany. Dzisiaj w każdym markecie budowlanym jest tak duży wybór, że można kupić gniazdka w dowolnym kolorze. Dlatego jak wiem już jaki kolor będzie na ścianach to zawsze mogę do tego dobrać odpowiednią kolorystykę gniazdek i włączników. Gniazdka kosztują śmieszne pieniądze. Nawet te najbardziej wymyślne i kolorowe to koszt kilkunastu złotych za sztukę. Nie jest to dużo biorąc pod uwagę efekt, jaki daje ich wymiana. I tak się właśnie odstresowuje od pracy umysłowej. Kiedy po okresie zimowym zrobi się tylko cieplej od razu myślę o tym, co wyremontować w domu i które pokoje odnowić. Na remont nawet dużego pokoju spokojnie wystarczy jeden weekend. Jeśli jednak wiem, że potrzebuję kilku dni to nawet chętnie biorę na tą okoliczność urlop.

Lubię remontować w swoim domu, bo dzięki temu wszystkie pokoje wyglądają na zadbane. Przyjemniej się też mieszka. Sam potrafię malować, tapetować czy położyć panele a nawet kafelki. Dzięki temu, że tak lubię ten rodzaj pracy to i odpoczywam przy niej najlepiej jak się da. Praca fizyczna, jaką muszę wykonać, pozwala mi się odciąć myślami od codziennej pracy umysłowej. Pomalowany ładnie pokój z nowymi gniazdkami i włącznikami światła swoim wyglądem wynagradza mi mój wysiłek fizyczny włożony w prace remontowe.

Przy remoncie zawsze wymianiam gniazdka
Przewiń na górę