Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Profesjonalne natryski z pianki poliuretanowej w Warszawie

Wraz ze wzrostem wymagań dotyczących termoizolacyjności obiektów budowlanych, które zostały wprowadzone przez Unię Europejską, projektanci zaczęli zwracać coraz większą uwagę na to, aby materiały izolujące nasze ściany i dach miały jeszcze lepsze parametry. Oprócz standardowych rozwiązań, takich jak styropian czy wełna mineralna, producenci oferują zupełnie inne, nowoczesne rozwiązania. Jedną z nowoczesnych technologii silnie rozwijających się jest stosowanie tak zwanych izolacji natryskowych.

Ocieplanie pomieszczeń pianką PUR

profesjonalne ocieplanie pianką PUR w WarszawieMetoda natryskowa polega na tym, że w szczelnym zbiorniku znajduje się tworzywo. Oczywiście cała mieszanka jest pod odpowiednim ciśnieniem. Konsystencję masy można porównać do gęstej cieczy. Cienka warstwa pianki poliuretanowej jest natryskiwana na powierzchnię ściany lub podłogi. Po chwili, pianka zaczyna wchodzić w reakcję chemiczną z powietrzem, co powoduje pęcznienie. Powstaje dość gruba warstwa materiału, który jest bardzo lekki i posiada bardzo dużo porów powietrza. Właśnie to czyni piankę PUR tak dobrym izolatorem. W zależności od technologii istnieją dwa główne rodzaje tego typu tworzywa. Na rynku dostępne są tworzywa, które po napęcznieniu tworzą strukturę zamknięto lub otwarto-komórkową. Firmy, które oferują profesjonalne ocieplanie pianką PUR w Warszawie, nie zalecają jednak stosowania tworzywa o strukturze zamknięto-komórkowej do ocieplania poddaszy użytkowych. Jest to spowodowane tym, że przez izolację dachu powinna przenikać para wodna, która jest produkowana przez ludzi, rośliny i zwierzęta. Jej przenikanie powinno swobodnie następować ze strony cieplejszej do zimniejszej. Pianka poliuretanowa, która posiada strukturę otwarto-komórkową zapobiega więc kondensacji pary wodnej na ścianach poddasza. Znajdująca się wewnątrz niej para wodna w żaden sposób nie pogarsza jej parametrów termoizolacyjnych. Oprócz ocieplenia, pianka PUR może pełnić również funkcję doskonałej izolacji akustycznej różnych stropów lub ścian wykonanych w systemie suchej zabudowy, ponieważ doskonale tłumi dźwięki.

Pianka poliuretanowa jest coraz częściej stosowana, ponieważ jest materiałem niepylącym. Oznacza to, że świetnie sprawdzi się w miejscach, które zamieszkiwane są przez alergików. Dodatkowo ze względu na to, że tworzywo nie wchodzi w reakcję z wodą, wewnątrz pianki nie powstają niepożądane przez człowieka pleśnie grzyby, które mogą powodować powstawanie różnych chorób. Jedynie układanie pianki należy zlecić odpowiednim firmom, które posiadają doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt.

Profesjonalne natryski z pianki poliuretanowej w Warszawie
Przewiń na górę