Gonitwa życia codziennego, praca pod presją czasu, wysoka poprzeczka oczekiwań wobec własnej osoby, problemy rodzinne, zawodowy dołek….to wszystko powoduje pogorszenie nastroju, zmęczenie ciała i duszy. Stres to choroba współczesnego świata…globalna i zbierająca olbrzymie żniwa. Dopada chyba każdego, a jego istotą jest kumulowanie się w różnych częściach, organach człowieka.
Czy masaż to skuteczna walka ze stresem?
Technik masażu jest naprawdę wiele, a ich zastosowanie każdorazowo winno odbywać się wyłącznie po skrupulatnych konsultacjach naszego stanu zdrowia z merytoryczną osobą. Istotne bowiem, aby masaż pomógł nam na nasze dolegliwości, a nie zaszkodził.Jeśli chcemy walczyć ze zmęczeniem i stresem to w tej sytuacji bezwarunkowo sprawdzi się masaż relaksacyjny, będący jednym z odmian masażu klasycznego. Jego sekret tkwi przede wszystkim w stworzeniu wręcz mistycznych, magicznych warunków, klimatu, który sprawi, że wszystkie nasze zmysły będą pobudzone, a do umysłu dotrze jedynie bodziec przyjemności i rozkoszy.Pięknie pachnące, specjalnie wyselekcjonowane zapachy kadzidełek, olejków, świec, odpowiednia gra świateł i nie przypadkowa muzyka sprawia, że nie możemy myśleć o problemach, tylko o stanie obecnym. Masaż relaksacyjny pobudza skórę, mięśnie, układ krążenia oraz oddziałuje na układ nerwowy. Powoduje, iż ciało nasze rozluźnia się, nie jest napięte a emocjonalnie wyciszamy nasze myśli. Po raz pierwszy w życiu trafiłam na takowe przyjemne masaże relaksacyjne w Krakowie, gdzie odzyskałam równowagę, nabrałam witalności i chęci do działania po znacznym znużeniu, wyczerpaniu i nerwobólach ciała. Praca zawodowa w korpo świecie może podarować karierę i pieniądze z jednej strony ale i zdrowotne problemy z drugiej. Relaksacyjna technika masażu od strony zdrowotnej działa przeciwbólowo, antystresowo, reguluje napięcie mięśniowe , reguluje przepływ krwi w układzie.Jest to wyraźnie odczuwalne w trakcie masażu, jaki i utrzymuje się po jego wykonaniu. Oczywiście,żeby odczuwalność masażu była długofalowa należy powtarzać go w zalecanych odstępach czasowych.
Naciskanie, głaskanie, ugniatanie, oklepywanie, rozcieranie – to ruchy dłoni masażysty na naszym ciele podczas relaksacyjnego masażu. Cena serii masażów, aby efekt utrzymywał się jak najdłużej jest – może nie bardzo znaczącym wydatkiem – ale jednak jest. Z drugiej jednak strony poniesione teraz koszty, ograniczą przyszłe związane z ewentualnym leczeniem rozległych już skutków chronicznego stresu i depresji.