Chcąc poczuć się bezpiecznie we własnym domu często inwestujemy w dobre jakościowo drzwi oraz solidne okna. Jest to rozsądne rozwiązanie, które pozwala na zmniejszenie ryzyka włamania, jednak należy także pamiętać o wysokiej jakości zamków oraz wkładkach do drzwi, bowiem bez nich nawet najlepsze drzwi antywłamaniowe nie spowodują zatrzymania intruza. Warto jednak dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, w jaki sposób możemy odpowiednio dobrać takie wkładki w zależności od naszych potrzeb oraz rodzaju drzwi.
Zalety stosowania niezawodnych wkładek antywłamaniowych
Mechaniczne zamki włamaniowe, oprócz podstawowego mechanizmu obecnego w tradycyjnych zamkach otwieranych przy pomocy klucza, posiadają też wiele dodatkowych elementów, które powodują zwiększenie poziomu zabezpieczenia. Ich cel to opóźnienie działań potencjalnego włamywacza. Należy bowiem sobie zdawać sprawę z tego, że nawet najnowocześniejsze modele o wysokiej jakości wkładce nie są w stanie całkowicie uniemożliwić włamania. Są jednak w stanie opóźnić działania oraz dać mieszkańcom czy policji więcej czasu na podjęcie działań. Warto zdecydować się na niezawodne wkładki antywłamaniowe. Podstawą zabezpieczenia domu są mocne, stalowe oraz w dużej ilości rygle, im jest ich więcej tym zasadniczo lepiej. Dobrym pomysłem jest także inwestycja w rygle, które wysuwają się w różne strony, dzięki czemu wzmacniają całą konstrukcję, a także utrudniają działanie intruzom. Odpowiednio przygotowana konstrukcja do zabezpieczenia antywłamaniowego, a także wykorzystanie mocnych materiałów do ich produkcji sprawiają, że są one odporne na włamania, przewiercenia czy przepiłowania. Zazwyczaj używane przez złodziei narzędzia, takie jak wiertarka, piła czy łom, są całkowicie bezużyteczne w odniesieniu do tego rodzaju zamków. Z punktu widzenia bezpieczeństwa oraz funkcjonalności drzwi same wkładki odgrywają niezwykle ważną rolę. Ich klasyfikacja jest pod wieloma względami zbliżona do zamków, dlatego warto zwracać uwagę na podobne aspekty.
Najbezpieczniejszym rodzajem są wkładki bębenkowe, które posiadają specjalny atest Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i dodatkowo są odporne na przewiercenie, ukręcenie, ataki przecinakami, a także wyrywanie. Oprócz tego gwarantują znaczną różnorodność kombinacji kodu, co pozwala na wykluczenie możliwości dorobienia klucza. Znaczenie ma również liczba zastawek, jeżeli jest ona większa, tym lepiej. Tak samo istotne znaczenie mają kołki które powinny być jak najbardziej twardymi oraz wytrzymałymi elementami.