Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Czym jest ekogroszek?

Produkowany ekogroszek to paliwo stałe wytwarzane z węgla kamiennego oraz brunatnego. Przedrostek ,,eko’’ nie jest tutaj bez przyczyny. Spełnia on wszystkie niezbędne normy unijne dotyczące minimalne zawartości siarki i wytwarzanego popiołu, stanowiąc w tym wypadku materiał ekologiczny. Pokruszony węgiel jest przesiewany, aby uzyskać ziarna o wielkości od 5 do 25 mm. Płukanie po procesie kruszenia usuwa frakcję miału. Ekogroszek jest przeznaczony do spalania w piecach niskoemisyjnych.

Zalety opalania domu ekogroszkiem

tani ekogroszek z lubelskiegoEkologiczność tego paliwa polega na tym, że jego spalanie powoduje mniejsze szkody w środowisku naturalnym, niż w przypadku paliw wysokoemisyjnych. Spalanie ekogroszku wydziela mniej dymu. Powoduje to niższą emisję CO₂, dioksyn, węglowodorów aromatycznych, tlenków siarki, furanów i pyłów. Po spaleniu pozostaje mniejsza ilość popiołu. Należy tutaj podkreślić, że ekogroszkiem nie są podróbki tego paliwa, które są wyprodukowane z niskiej jakości miału z dodatkiem substancji wiążącej. Wysoka kaloryczność węgla wykorzystywanego do produkcji ekogroszku sprawiła, że jest to bardzo ekonomiczna forma ogrzewania. Chociaż za tonę ekogroszku trzeba nierzadko zapłacić nawet 900 zł, to pełne wykorzystanie nominalnej mocy kotła obniża wykorzystanie mocy nominalnej kotła obniża koszty wyprodukowania energii cieplnej. Tani ekogroszek z lubelskiego jest wysokokaloryczny i posiada niewiele substancji niepalnych. Wysoka sprawność spalania kotłów klasy 5 z podajnikiem i paleniskiem retortowym powoduje niewielką emisję pyłów do atmosfery. Niewielka ilość siarki w węglu ogranicza emisję tlenków tego pierwiastka. Spalanie ekogroszku dobrej jakości zmniejsza emisję dwutlenku węgla o około 25%, a tlenku węgla i pyłów nawet o 90%. Wyrównana wielkość ziaren węgla bez miału i dużych brył pozwala na automatyczną pracę na ekogroszek przez kilka dni. Zasypanie pojemnika na paliwo ekogroszkiem mniej więcej raz w tygodniu stanowi podstawową obsługę pieca. Automatyczne podawanie zapewnia równomierne i ciągłe utrzymanie założonej temperatury w pomieszczeniach. Retortowe palenisko posiada zabezpieczenia, które uniemożliwiają wydostanie się żaru na zewnątrz.

Piec na ekogroszek z podajnikiem, wyposażony w sterownik, regulatory pokojowe i moduł internetowy, umożliwia obsługę pomp i zaworu zmniejszającego. Aby piec na ekogroszek pracował najsprawniej i produkował jak najmniejszą ilość zanieczyszczeń, potrzebna jest odpowiednia regulacja i ustawienie cyklu podawania kolejnych porcji paliwa oraz siłę i częstotliwość nadmuchiwania powietrza.

Czym jest ekogroszek?
Przewiń na górę