Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Rodzaje i zastosowanie przenośników

 

Urządzenia do transportu wewnętrznego towarów i różnego rodzaju materiałów, wykorzystywane są w większości zakładów produkcyjnych, w przeładowniach, magazynach, składowiskach, kopalniach, na budowach, oraz w ogromnej iloci zakładów przemysłowych różnych branż. Przenośniki pozwalają na oszczędność czasu i energii, wyręczając człowieka w pracy lub realnie ją usprawniając. Są to urządzenia wykorzystywane wszędzie tam, gdzie konieczny jest ciągły ruch ładunków.

Przenośnik do zadań specjalnych

najlepsze przenośniki łańcuchowePrzenośnik, w zależności od rodzaju, może transportować ładunki w poziomie, w pionie, lub pod kątem. Mogą to być towary sypkie, pyliste, a także pakunki różnej wielkości i różnego ciężaru. Niektóre z tych maszyn mogą pracować w naprawdę niekorzystnych warunkach i przenosić ogromne ciężary. Należą do nich najlepsze przenośniki łańcuchowe, które radzą sobie wszędzie tam, gdzie inne modele są za słabe. Dzięki łańcuchom, wykazują się niezawodnością oraz odpornością na duże ciężary. Najlepsze przenośniki łańcuchowe wyposażone są dodatkowo w akcesoria, które odpowiadają za lepsze trzymanie przenoszonego ładunku, a ich prędkość może być regulowana i dostosowywana do aktualnych potrzeb. Maszynę tą można kupić gotową, lub też zlecić odpowiedniej firmie jej wykonanie, co zagwarantuje nam idealne dopasowanie do naszych wymagań. Przenośnik łańcuchowy to jeden z rodzajów urządzeń cięgnowych. Należą do nich także modele kubełkowe, taśmowe, zabierakowe i członowe. Druga grupa to przenośniki bezcięgnowe, do których zaliczamy maszyny wałkowe, ślimakowe i wstrząsowe. Szczególnie te ostatnie są maszynami o ciekawym zastosowaniu, ponieważ używane są często jako dozowniki w przemyśle chemicznym lub spożywczym. Dzielą się na dwie grupy: wstrząsane i wibracyjne. W tych pierwszych materiał ślizga się po dnie koryta, nie odrywając się od niego. W drugich natomiast cząstki materiału przemieszczają się za pomocą ruchów skokowych. Pamiętajmy, że konkretny model przenośnika powinien być ściśle dopasowany do rodzaju transportowanego ładunku.

Podczas kupna urządzenia należy wziąć pod uwagę jego prędkość, oraz fakt, czy istnieje możliwość jej regulacji. Istotnym parametrem jest także wydajność przenośnika, mierzona w zależności od modelu, w sztukach na godzinę, metrach sześciennych na godzinę, lub tonach na godzinę. Pamiętajmy także, że zakup nowej maszyny to duża inwestycja, która często przewyższa możliwości startującej na rynku firmy. W takich sytuacjach korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się leasing maszyny, co pozwoli nam na stopniowe budowanie zaplecza niezbędnego sprzętu.

Sprawdź również http://uni-farm.pl

Rodzaje i zastosowanie przenośników
Przewiń na górę