Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Agregat prądotwórczy o dużej mocy

Braki prądu nie były zbyt częste w naszej okolicy, choć czasem zdarzały się nieprzewidziane przerwy, czy to z powodu awarii sieci, czy też przeprowadzanych remontów. Podczas gdy krótkie przerwy w dostawie prądu nie były zbyt dużym problemem, dłuższe braki mogły spowodować duże straty dla sklepu, głownie z powodu wyłączenia urządzeń chłodniczych. Wiele sklepów używało awaryjnych agregatów prądotwórczych w celu zabezpieczenia się na taką ewentualność, więc i my zdecydowaliśmy się w takowy zaopatrzyć.

Przemysłowy agregat wysokiej mocy

nowoczesne agregaty stacjonarneStandardowe modele agregatów były jednak zdecydowanie za słabe by móc być ogóle brane pod uwagę, gdyż służyły one raczej do zasilania pojedynczych urządzeń, i nie miały na tyle dużej wydajności by przydawać się jako źródło prądu dla całego obiektu. Alternatywą były nowoczesne agregaty stacjonarne, głownie przeznaczone do większych obiektów i zakładów przemysłowych, na których służyły do zasilania kilku maszyn produkcyjnych przez krótki czas. Agregaty te, jak wskazywała nazwa, musiały być usytuowane w wydzielonym pomieszczeniu, gdyż były one bardzo duże, posiadając rozmiary dużej szafy, a czasem zajmując nawet całe jedno pomieszczenie, aczkolwiek zapewniały wystarczająco wysoki poziom energii by zasilać cały sklep przez nawet dwadzieścia godzin bez konieczności uzupełniania zbiornika, przy standardowym zużyciu prądu. Agregaty tego typu były bezpośrednio podłączane do sieci elektrycznej obiektu i zwykle wyłączane do czasu jakiejkolwiek awarii sieci elektrycznej, aczkolwiek niektóre modele posiadały mierniki prądu, automatycznie uruchamiając generator w przypadku wykrycia braku elektryczności w sieci. Mimo iż nie były one przeznaczone do bezpośredniego zasilania urządzeń, posiadając tylko duże gniazda do podłączania agregatu do sieci, mogły być w tym celu używane po zastosowaniu odpowiednich przejściówek. Nie były one jednak w żaden sposób przenośne, więc po ich wstępnym zamontowaniu na wyznaczonym miejscu zwykle pozostawały tam do czasu ich likwidacji lub zamknięcia obiektu.

Były jednak niesamowicie przydatnym urządzeniem, mogącym nierzadko uchronić sklep od bardzo wysokich strat spowodowanych brakiem zasilania w chłodniach, co groziło zepsuciem towaru i koniecznością jego utylizacji. Urządzenia te działały głównie na benzynę, choć mogły być również zasilane większością płynnych paliw, jeśli zaszła taka potrzeba, choć wtedy można było zauważyć spadek wydajności. Było to jednak duże ułatwienie w przypadku braku dostępu do dużych ilości paliwa, i konieczności natychmiastowego uzupełnienia zbiornika.

Agregat prądotwórczy o dużej mocy
Przewiń na górę