Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Zrobienie własnego makaronu przy użyciu maszynki

Jest wiele osób, które uwielbiają gotować. Ja należę z całą pewnością do tej grupy. Zawsze staram się wymyślać nowatorskie przepisy. Potem częstuję tymi daniami moich przyjaciół. Oni znają mnie i wiedzą, że dobrze gotuję, więc bardzo chętnie próbują moje nowe dania. Jak mają jakieś uwagi to mi je po prostu przekazują. Dzięki temu mogę ulepszyć i poprawić moje nowe danie. Ostatnio naszła mnie myśl by zrobić własny makaron. Przepis jest dość prosty. Nie wiele jest potrzebnych składników by zrobić własny makaron, ale jak już wiecie ja muszę ulepszyć każdy przepis, więc dodam coś od siebie. 

Makaron prosto z maszynki 

maszynka do makaronuGotowanie jest moją pasją, więc nic dziwnego w tym, że prawie cały dzień spędzam w kuchni. Zawsze chciałam mieć własną restaurację. I w końcu moje marzenie spełniło się. lokal będę mogła otworzyć już za niecały miesiąc. Do tego czasu muszę przygotować własne menu. Już mam kilka gotowych dan, które są bardzo dobrze dopracowane. dawałam je spróbować przyjaciołom i byli zachwyceni. także klientom też będą smakować. muszę zaznaczyć, że to dość ostrzy krytycy, więc jeśli w efekcie końcowym im smakuje to mogę być spokojna, że i klientom posmakuje. Teraz pracuję nad nowym przepisem. A mianowicie makaron z owocami morza. Może i słyszeliście o takim daniu, bo one jest wszechobecne w różnych kuchniach. Ale mój przepis ma się wyróżniać pod względem samego makaronu. Chcę stworzyć taki smak makaronu, jakiego jeszcze nie było. i tutaj trochę kombinuję z przyprawami. Początkowo robię takie małe porcję, by sprawdzić czy makaron będzie można zjeść. Praktycznie wychodzi garść makaronu z przygotowanego ciasta. Porządnie ciasto wałkuję, a potem trzeba jakość podzielić te ciasto tak aby wyglądem przypominało makaron. Niezawodna okazuje się tutaj maszynka do makaronu. Wystarczy do niej włożyć dobrze rozwałkowane ciasto z jednej strony, a z drugiej wychodzą cieniutkie paski makaronu. Potem wystarczy je ugotować i gotowe. W sumie ta maszyn, którą mam u siebie ma wymienne końcówki, dzięki temu mogę uzyskać różny kształt makaronu. Jak do tej pory stworzyłam makaron o smaku paprykowym, czosnkowym oraz o smaku gałki muszkatołowej. O dziwo wszystkie dobrze smakują. To teraz muszę wybrać taki smak, który będzie pasował do owoców morza. A wracają do tej maszyny do makaronu, to bardzo łatwo się ja czyści. Można ją zarówno umyć ręcznie lub włożyć do zmywarki. Jak kto woli. 

Wiele osób lubi jeść makaron. Jedni przygotowują go samodzielnie, a inni kupują gotowy w sklepie. Ja jestem zwolenniczką zrobienia makaronu własnoręcznie. Ale oczywiście przy użyciu maszyny do makaronu, która jest pomocna przy otrzymaniu na przykład cienkich pasków makaronu lub innych kształtów jeśli maszyna daje taką możliwość. Wystarczy zrobić ciasto, dobrze je rozwałkować i można przecisnąć je przez tą maszynę. A po drugiej stronie wyjdzie makaron i teraz wystarczy już tylko go ugotować i zjeść. 

Zrobienie własnego makaronu przy użyciu maszynki
Przewiń na górę