Zdecydowałem się na leasing pracowników z Ukrainy

W tym roku minie już pięć lat odkąd założyłem swoją firmę budowlaną. Na szczęście udało mi się przetrwać okres najtrudniejszy, czyli ten, w którym musiałem rozwinąć skrzydła. Dzisiaj mogę powiedzieć, że moja firma ma co robić. Większość prac budowlanych wykonujemy w obrębie województwa, w którym działamy. Moja firma zajmuje się tylko budową jednorodzinną, więc naprawdę mamy sporo pracy od wiosny do jesieni. W ostatnim czasie zacząłem korzystać z leasingu pracowników. Na sezon wynajmuję do pracy solidnych obywateli Ukrainy.

Wynajmuję pracownika tylko na sezon

tani leasing pracowników z ukrainyWszystko zaczęło się u mnie rozkręcać tak naprawdę dopiero wówczas, kiedy otwarto rynek pracy dla naszych wschodnich sąsiadów. Całą paranoją jest to, że płaciłem naprawdę dobre stawki ludziom za ich pracę. Mimo to znalezienie pracownika Polaka do pracy za naprawdę dobre pieniądze graniczyło z cudem. A kiedy otwarto granicę to nagle można było wybierać pośród najlepszych specjalistów w branży. Specjalistów przyjeżdżających do Naszego kraju z Ukrainy. Pomyślałem sobie, że to jest droga, którą pójdzie moja firma. Tylko, że ja nie miałem pojęcia w jaki sposób można zatrudnić pracownika z Ukrainy. Udałem się więc do popularnej agencji pracy, która oferowała tani leasing pracowników z Ukrainy. Wtedy właśnie dowiedziałem się, że można na zasadzie leasingu wynająć sobie solidnego pracownika tylko na sezon prac budowlanych. To rozwiązanie wydawało mi się zbyt idealne, żeby mogło być prawdziwe. Rzeczywiście jednak tak to wygląda. Leasinguję pracowników od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Pracownicy z Ukrainy pracują bardzo solidnie, a ja za ich pracę płacę fakturę wystawioną przez agencję pracy. Dla mnie to duże ułatwienie, ponieważ nie musiałem zajmować się żadnymi formalnościami związanymi z zatrudnieniem pracowników z zagranicy. Jestem jednak świadomym człowiekiem, więc zapytałem się pracowników ile płaci im za ich pracę agencja pracy. Muszę przyznać, że pracownicy są wynagradzani całkiem uczciwie. Mimo wszystko i tak zawsze daję moim pracownikom dodatkowe premie takie ode mnie.

Możliwość wynajęcia pracowników bez formalności związanych z ich zatrudnianiem jest dla mnie ogromnym ułatwieniem. Prowadzenie firmy budowlanej w dzisiejszych czasach wymaga zatrudniania naprawdę solidnych ludzi. I dzisiaj w taki sposób mogę się wyrazić o pracownikach z Ukrainy. Widać na pierwszy rzut oka, że zależy im na renomie i dobrej opinii pośród polskich pracodawców. A leasing pracowników to naprawdę uczciwa forma współpracy dla każdej ze stron.

Zdecydowałem się na leasing pracowników z Ukrainy
Przewiń na górę