Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Wybór polerek do lakieru

Po wielu latach korzystania z samochodu lub po nadmiernej eksploatacji lakier w naszych autach ulega znacznej zmianie na gorsze. Bywają również takie sytuacje, że właściciele aut są zmuszeni do odnowy poprzez powstałe rysy podczas wypadku czy różnego rodzaju otarć, które bardzo negatywnie wpływają na jego wygląd zewnętrzny.

Jaka polerka jest dobra dla lakieru?

polerki dual actionChcąc uzyskać nieskazitelny blask na naszym lakierze samochodu jesteśmy zmuszeni do skorzystania z polerki. Większość przypadków wymaga profesjonalnego polerowania maszynowego, który w bardzo dobry sposób przywraca blask powłoki lakierniczej. Najczęściej używanym narzędziem do tego jest polerka obrotowa nazywana również jako polerki dual action. Takie urządzenie jest dostępne na profesjonalnych detailerów, jak i amatorów i miłośników swoich aut. Aby uzyskać oczekiwany efektem bardzo ważne jest, aby była ona użyta w odpowiedni sposób. Korzystając z niej używa się gąbczastych lub wełnianych padów. Taki pad obraca się wokół własnej osi, dzięki czemu pasta polerska jak jest używana do tego rozprowadzana jest równomiernie. Na rynku można również spotkać taki rodzaj jak polerka orbitalna w której pad działa za pomocą ruchów orbitalnych, a dokładniej w kształcie elipsy. Taka polerka jest bezpieczniejsza aniżeli obrotowa, dlatego bardzo chętnie wykorzystywana jest przez osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia. Jednak nie jest tak precyzyjna jak obrotowa, dlatego nie wydobędzie aż takie blasku jakiego byśmy chcieli. Wybór idealnej dla siebie i swojego auta uzależnionych jest od wielu naszych preferencji. Obrotowa polerka doskonale sprawdzi się dla osób, które znają się na polerowaniu i dobrze wiedzą jak to robić oraz dla tych, którzy pragną uzyskać spektakularne efekty. Należy jednak pamiętać, że nieodpowiednie użycie może nawet zniszczyć nasz lakier co może przynieść odwrotny efekt aniżeli oczekiwany. Modele, które dostępne są na rynku różnią się swoją wagą, zakresem prędkości czy ergonomią. Prędkość zwykle waha się w zakresie 1100 do 2000 rpm. A regulacja jej zwykle przebiega za pomocą przycisków lub od nacisku według którego automatycznie jest wybierana.

Aktualnie na polskim rynku można spotkać wiele produktów, które podtrzymują efekt blasku na naszym lakierze na samochodzie lub przywracają go. Służą do tego różnego rodzaju pastwy polerskie, które dodatkowo można stosować poprzez użycie maszyn polerskich. Dzięki temu można uzyskać jeszcze lepszy efekt i mieć lepszą głębie koloru lakieru. Każdy miłośnik samochodów wie, że odpowiednia pielęgnacja albo renowacja lakieru jest nieodłącznym elementem.

Wybór polerek do lakieru
Przewiń na górę