Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Weekend z tanim noclegiem

Niestety z powodów zawodowych od lat nie mogę sobie pozwolić na dłuższe wakacje. O zagranicznym wypadzie mogę tylko pomarzyć. Nie mam jednak na co narzekać, ponieważ jestem ekspertem w planowaniu szybkich wypadów weekendowych do mało znanych zakątków Polski. Nie każdy z nas docenia walory turystyczne naszego kraju. Urokliwe są nie tylko zaludnione i popularne miejscowości górskie i nadmorskie. Chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć o tym, jak moje serce skradł Powidz –  mała wioska w województwie wielkopolskim.

Dlaczego warto nocować  w Powidzu?

tanie noclegi w PowidzuOd wielu lat wybieram na weekendowe wypady małe wsie. W ostatni weekend wybrałam się po raz pierwszy do Powidza. Ta niewielka wieś jest przede wszystkim przepięknie usytuowana – jest położona nad Jeziorem Powidzkim i otoczona urokliwym parkiem krajobrazowym. Atrakcji zatem nie brakuje. Nad jeziorem możemy wypocząć i to bez zgiełku charakterystycznego dla wielkich aglomeracji. Aktywni fizycznie nie zawiodą się. Nie będą bowiem zmuszeniu do leżakowania – mogą wynająć motorówkę, rower wodny, kajak, ponton. Oferta wodnych atrakcji sportowych jest zatem bardzo szeroka. Nie tylko urokliwe jezioro przyciągnęło od razu moją uwagę. Jako miłośniczka zabytków od razu skierowałam swoje kroki w stronę maleńkiego kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Mikołaja. Pochodzi od co prawda z pierwszej połowy dziewiętnastego wieku, jednak jest utrzymany w stylu neogotyckim. Co jeszcze znajdziemy w Powidzu? Jedną ze stacji Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Spokojny weekend w Powidzu był dla mnie czasem relaksu. Wspominam go wyjątkowo miło. Bardzo ucieszył mnie fakt, że zawsze mogę liczyć na tanie noclegi w Powidzu. Każdy hotelik przyjmuje klientów z wielką radością, ponieważ nie ma ich zbyt wielu. Ceny nigdy nie są wygórowane. Za nocleg w pokoju jednoosobowym wraz z całkowitym wyżywieniem (śniadanie, obiad z podwieczorkiem i kolacja) zapłaciłam jedynie 50 zł. za dobę! Żyć nie umierać!

Jeżeli zastanawiacie się nad krótkim wypadem za miasto, a nie macie zbyt wielu funduszy oraz nie dysponujecie czasem, aby wcześniej zarezerwować sobie jakąś kwaterę, to serdecznie polecam Wam pobyt w Powidzu. Właściciele tamtejszych hoteli przywitają Was o każdej porze roku z otwartymi ramionami i zaoferują Wam bardzo dobre warunki w zamian za niewielkie wynagrodzenie. Powidz może zachwycić turystów przede wszystkim urokliwymi terenami zielonymi. Spędzając czas nad Jeziorem Powidzkim, nie zabraknie nam atrakcji. Szeroka oferta sportów wodnych oraz możliwość spokojnego plażowania to coś, co ucieszy niemal każdego wielbiciela weekendowych wojaży.

Weekend z tanim noclegiem
Przewiń na górę