Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Warto odpocząć w kajaku

Tego typu aktywnością zainteresowaliśmy się stosunkowo niedawno. Od razu jednak połknęliśmy bakcyla i raz na jakiś czas staramy się uczestniczyć w kajakowych wyprawach w różnych częściach Polski. Nie ma problemów ze znalezieniem ciekawych miejsc, ponieważ spływy można zorganizować i na północy, i na południu, i na wschodzie, i zachodzie kraju, a także oczywiście w jego centralnej części. Akwenów nie brakuje, stale rozrasta się infrastruktura techniczna i turystyczna, co oznacza, że każdy kajakowy turysta znajdzie coś dla siebie.

Na Kaszuby na kajaki

kajak kaszubyNa spływy wybieraliśmy się już w różne miejsca. Zaczęliśmy oczywiście od najbliższych okolic, które oferują tego typu możliwości. Potem były bardziej górskie szlaki i więcej jezior. Za każdym razem coraz bardziej podobał nam się ten sposób spędzania czasu i zyskiwaliśmy coraz większe doświadczenie, a wiadomo, że rzeki bywają różne i czasem nurt jest bardziej, a czasem mniej rwący. Tym razem uznaliśmy, że wybierzemy się na Kaszuby. To nie tylko piękne tereny, ale też wspaniałe możliwości, jeśli idzie o spływy. Nie znaliśmy okolic, ale także z tego powodu wybraliśmy właśnie tę część Polski. Chcieliśmy ją trochę poznać z perspektywy kajaka i stwierdziliśmy, że będzie to doskonała możliwość. Bez kłopotu udało się wypożyczyć kajak kaszuby bowiem oferują też takie możliwości. Infrastruktura sprzyja, pojawiają się stanice i miejsca noclegowe, dzięki czemu pobyt na pewno łatwo się organizuje. Również rzeki i inne akweny zachęcają do wypłynięcia w trasę. Mniej i bardziej wymagające odcinki powodują, że zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowani kajakarze bez kłopotu sobie poradzą na szlaku. Zróżnicowana linia brzegowa sprawia, że jest jeszcze ciekawiej. Poza tym jest okazja do podziwiania wspaniałej okolicznej przyrody, co dla wielu ma ogromne znaczenie. W takich okolicznościach z pewnością można się zrelaksować i zapomnieć o codziennych obowiązkach oraz ewentualnych problemach. Udało nam się bardzo efektywnie zaplanować czas na wodzie, dzięki czemu po zejściu na ląd była okazja do spacerów, a nawet krótkiej wyprawy na rowerach.

Kajakowe spływy na pewno są bardzo interesującą opcją spędzania wolnego czasu. Dzięki nim mamy możliwość relaksu, ale również poznawania nowych osób i nowych terenów. Także Kaszuby bardzo nam się spodobały. Nie byliśmy tam nigdy wcześniej i teraz zaczęliśmy żałować, ponieważ pięknych okolic nie brakuje. Odpoczynek i natura połączone z naszą ukochaną aktywnością sprawiają, że ten zakątek kraju i czas tam spędzony na pewno pozostanie w naszej pamięci. Co więcej, już wiem, że kiedyś tam wrócimy.

Warto odpocząć w kajaku
Przewiń na górę