Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Uprząż dla konia

Czy kiedykolwiek marzyliście o tym, by dosiąść wierzchowca i ruszyć na wyprawę, podziwiając piękne widoki wokół i ciesząc się wiatrem we włosach? Zapewne wielu z nas chciałoby spróbować swych sił w jeździe konnej, nie każdy jednak będzie w stanie zrealizować te marzenia. Powstrzymuje nas lęk przed obcowaniem z dużym zwierzęciem, z którym trzeba nawiązać więź, by móc go dosiąść. Na szczęście nie jest to aż tak trudnym zadaniem.

Prawidłowo założone ogłowie ułatwieniem dla jeźdźca

ogłowie dla koniaOsoby, które rozpoczynają swoją przygodę z jazdą konną, zazwyczaj mogą liczyć na wsparcie doświadczonych instruktorów oraz opiekunów koni. Pracownicy stadniny wyjaśniają początkującym osobom, w jaki sposób zbliżać się do zwierzęcia, jak nawiązywać z nim kontakt, jakie są poszczególne elementy oprzyrządowania i dlaczego tak ważne jest, by dbać o higienę konia i jego odpowiednie siodłanie. Jednym z najważniejszych elementów oprzyrządowania jest ogłowie dla konia. Zakłada się je na koński pysk, by w ten sposób móc kierować zwierzęciem. Ogłowie, czyli inaczej uzda, powinno być dopasowane w taki sposób, by nasz wierzchowiec nie odczuwał dyskomfortu. Przy pierwszych jazdach jego zakładaniem zajmują się profesjonalni i doświadczeni instruktorzy, jednak adept jazdy konnej powinien nauczyć się, jak prawidłowo nałożyć ogłowie. Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na to, by ruchy zwierzęcia nie były zbytnio skrępowane – jeśli koń nie będzie w stanie poruszyć głową, będzie bardziej niespokojny i nieskory do współpracy. Ogłowie nie powinno być zbyt sztywne, by nie wpijać się boleśnie w skórę zwierzęcia. Pracownicy stadnin dokładają wszelkich starań, by uzdy zakładane koniom były jak najbardziej komfortowe dla zwierząt i jeźdźców. Jeśli chcielibyśmy zakupić profesjonalny sprzęt jeździecki i ogłowia dobrej jakości, najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu lub przejrzeć oferty za pośrednictwem internetu. Warto zwracać uwagę na materiał, z którego wykonane jest ogłowie  -powinno być one w miarę elastyczne i wygodne w użytkowaniu dla jeźdźca i konia, tak by tworzyli oni zgrany zespół.

Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję siedzieć na końskim grzbiecie, doskonale wie, że jest to wielka przyjemność. Jazda konna to sport, który można uprawiać w każdym wieku. Ważne jest jednak, by nawiązać odpowiedni kontakt ze zwierzęciem, którego dosiadamy. W sensie fizycznym pomocne będzie ogłowie, zakładane na koński pysk. By nasz wierzchowiec czuł się komfortowo, powinniśmy zadbać o to, by uzda była dobrze dopasowana i nie uwierała zwierzęcia.

Uprząż dla konia
Przewiń na górę