Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Turnus rehabilitacyjny dla seniorów

 

Ludzie starsi nie mają już tej sprawności co kiedyś i często zmagają się z wieloma chorobami wieku starczego. Większość z nich wymaga stałej opieki medycznej i systematycznej rehabilitacji ruchowej, bo ich kości sztywnieją, a mięśnie stają się słabsze. Aby seniorzy nie zamykali się w czterech ścianach, trzeba ich aktywizować społecznie, na przykład podczas pobytu na wczasach.

Jakie są rodzaje turnusów rehabilitacyjnych w Ciechocinku?

turnusy rehabilitacyjne w ciechocinkuTo jak żyjemy w młodości i dorosłym życiu, ma wpływ na naszą starość. Im mniej w nim było ruchu i zdrowego jedzenia, tym najprawdopodobniej będziemy się gorzej czuli i zmagali z wieloma chorobami. Starsi ludzie najczęściej skarżą się na bóle w kręgosłupie spowodowane zwyrodnieniem kości, kołatanie serca, czy problemy ze wzrokiem. Jeżeli tylko są w miarę sprawni i mogą się samodzielnie ruszać, to turnusy rehabilitacyjne w Ciechocinku są dla nich. Jest to forma aktywnie spędzanych wczasów połączonych z rehabilitacją i aktywizacją społeczną. Seniorzy mają tendencję do zamykania się w własnych czterech ścianach, dlatego taka forma spędzania czasu jest dla nich najlepsza. Ciechocinek słynie z najlepszych sanatoriów, w których spędzają wczasy tysiące seniorów z różnymi schorzeniami. Dostępne są turnusy rehabolitacyjno – wypoczynkowe, psychoterapeutyczne, czy usprawniająco – rekreacyjne. Różnią się techniką leczenia i kwalifikacją zdrowotną, ale w trakcie ich pobytu wszyscy mają dostęp do tych samych specjalistów. W trakcie pobytu na turnusie, seniorzy mogą korzystać z zajęć ruchowych i biczy wodnych na basenie, grupowych zajęciach usprawniających mięśnie na sali gimnastycznej, czy odbywać rehabilitację poszczególnych części ciała na siłowni pod okiem rehabilitantów. Ponadto, wczasowicze korzystają ze zdrowotnych kąpieli solankowych, borowinowych, perełkowych, a także ozonowych, które mają zbawienny wpływ na całe ciało. Osoby, które mają problemy z układem oddechowych są poddawane inhalacji solankowej, która przeczyszcza górne drogi oddechowe i ułatwia oddychanie. Wszyscy seniorzy są pod stałą opieką specjalistów z różnych dziedzin medycznych.

Na pobyt w sanatorium w Ciechocinku, można otrzymać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych, lecz trzeba spełnić przynajmniej jedno wymaganie. Trzeba mieć orzeczony stopień niepełnosprawności, albo posiadać bardzo niskie źródło dochodów. Reszta seniorów musi za pobyt zapłacić z własnej kieszeni. Turnusy rehabilitacyjne najczęściej trwają od siedmiu do nawet czternastu dni.

 

Turnus rehabilitacyjny dla seniorów
Przewiń na górę