Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Strugarka do drewna

W polskich zakładach stolarskich, używane są różne maszyny, różniące się od siebie specyfikacjami oraz sposobem przeznaczenia. Każda z nich, jest jednak sprzymierzeńcem każdego profesjonalnego stolarza i umożliwiają im szybką i wydajną pracę. Dobór właściwej, która spełni wszelkie normy jakościowe i standardy produkcji, jest często rzeczą trudną, niezależnie od jej rodzaju oraz rodzaju przeznaczenia. Jednak każda jest niezwykle ważna i istotna, dla pracy stolarza.

Profesjonalna strugarka do drewna 

warsztatowa strugarka do drewnaJedną z najczęściej spotykanych i najistotniejszych maszyn, jest strugarka do drewna. Umożliwia ona obróbkę twardego i miękkiego drewna w sposób mechaniczny, za pomocą odpowiednich noży skrawających. Profesjonalna warsztatowa strugarka do drewna, jest właściwie przeznaczona do jego obrabiania. Zawdzięcza to swojej budowie oraz specyfikacji technicznej. Samo jej działanie i użytkowanie nie jest jakoś szczególnie skomplikowane, jednak wymaga odpowiedniego przeszkolenia i zapoznania się z instrukcją obsługi. Jej zasadniczym elementem jest wał z czterema ostrzami, który napędzany jest przez silnik. W zależności od marki i modelu, jego moc może być inna, jednak zazwyczaj są to przedziały od 2,6 do 3,5 kW. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt, przy wyborze strugarki. W zależności od mocy, może być ona bardziej wydajna lub mniej. Oczywiście, może ona znaleźć zastosowanie w przydomowych warsztatach, co zresztą często ma miejsce, ze względu na jej rolę i działanie. Lubią z niej korzystać zarówno amatorzy, jak i prawdziwi mistrzowie stolarstwa. Dlatego, należy dobrać strugarkę odpowiednio dla siebie i ilości wykonywanych na niej prac. W zależności od mocy silnika, która jest tutaj kluczowym parametrem, będzie się ona różnić ceną, a w przypadku sporadycznego użytkowania, z pewnością sprawdzi się tańsza o mniejszej mocy. Należy więc zastanowić się nad zakresem obrabianego przez nas drewna. Oczywiście faktem jest, że urządzenie o większej mocy, umożliwi nam heblowanie drewna bardziej twardego. W przypadku mniejszych wartości, na pewno dobrze się sprawdzi, jeżeli zajmujemy się szczególnie drewnianymi deskami, a naszym głównym celem jest nadanie im właściwego kształtu. Warto też pamiętać, że większa moc silnika, często się wiąże z jego większymi rozmiarami. Utrudni nam to więc, ewentualne przenoszenie maszyny.

Na rynku jest mnóstwo popularnych i wydajnych modeli, takich jak Holzmann czy Stoman, jednak nie są to jedyne marki. Dlatego warto jest, poświęcić odrobinę więcej czasu na poszukiwania i dobór najbardziej odpowiedniej strugarki, dla nas i naszego zakładu. W przypadku właściwego wyboru, zdecydowanie przyspieszy i ułatwi nam ona pracę.  

Strugarka do drewna
Przewiń na górę