Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Przed zimą sprawdź akumulator w samochodzie

 

Każdy samochód należy odpowiednio przygotować do sezonu zimowego. W nowych samochodach wymienia się opony na zimowe. W starszych autach oprócz wymiany opon należy również sprawdzić akumulator. jego dokładne sprawdzenie pozwoli uniknąć przykrej niespodzianki, jaką jest z pewnością jego całkowite rozładowanie. Im większe mrozy na dworze tym większe prawdopodobieństwo, że samochód nie odpali właśnie z powodu akumulatora. Wszystko dlatego, że zimą samochód częściej korzysta z prądu z baterii.

Akumulator można sprawdzić w serwisie lub samemu

akumulatory centra warszawaSprawdzenie jakości akumulatora i jego naładowania maksymalnego można wykonać w serwisie. Wraz z wiekiem zmniejsza się pojemność akumulatora. Jest on przecież baterią, która ładuje się w trakcie jazdy i rozładowuje, kiedy jest intensywnie używana. Szczególnie zimą należy zwrócić uwagę na ten element wyposażenia pojazdu. Słaby i wyeksploatowany akumulator da o sobie znać przy pierwszych większych mrozach. Kiedy zabraknie w nim prądu do kręcenia rozrusznikiem wtedy dopiero zdajemy sobie sprawę, że nie jest on już nazbyt sprawny. Jednak wielu kierowców bagatelizuje fakt nieodpalenia samochodu na mrozie. W takich sytuacjach najczęściej korzysta się z baterii w innym samochodzie. Zimą bardzo często można zobaczyć sytuację, kiedy jedno auto odpalane jest za pomocą kabli od innego samochodu. Po takiej sytuacji od razu powinno odwiedzić się sklep, w którym sprzedawane są nowe akumulatory centra Warszawa. W takich sklepach pracownicy mogą również zmierzyć parametry funkcjonowania akumulatora, który jest w samochodzie. Kupno nowego akumulatora to nie jest jakiś wielki wydatek. Baterie o naprawdę wysokiej jakości to koszty rzędu kilkuset złotych. Biorąc pod uwagę, że jest to zakup na kilka lat to naprawdę warto zainwestować te pieniądze w sprawne działanie swojego samochodu. Nie mniej jednak przed zimą powinno się podjechać do najbliższego serwisu i zweryfikować stan akumulatora w swoim samochodzie. Zwłaszcza w starszych autach, w których akumulator nie był wymieniany od kilku lat, powinno się zadbać o ten jakże istotny szczegół.

Auta kilkuletnie zimą narażone są szczególnie na zawodność ze strony akumulatora. Jeśli wykona się sprawdzenie baterii przed zimą to można uniknąć problemów z zapłonem w mroźne dni. Jeśli akumulator jest już słaby to powinno się go wymienić bez zastanawiania. Nowy akumulator jest gwarancją tego, że w nawet najmroźniejsze dni zakręcimy samochodowym rozrusznikiem. Jeśli wiemy, że nie wymienialiśmy akumulatora od dawna, to tym bardziej powinniśmy wykonać test jego pojemności.

 

Przed zimą sprawdź akumulator w samochodzie
Przewiń na górę