Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Poznajemy naturę kotów brytyjskich

Popularność kotów i tradycja hodowania w Wielkiej Brytanii przyczyniły się niewątpliwie do sukcesu hodowców, jakim jest piękna rasa kotów brytyjskich. Koty brytyjskie hodowane są w kilkudziesięciu uznanych rasach – w rzeczywistości chodzi oczywiście o różne maści. Są to zwierzęta łagodne, spokojne i towarzyskie. Akceptują inne koty oraz inne zwierzęta, a także bardzo przywiązują się do swoich właścicieli. 

Jakie są cechy charakterystyczne kotów brytyjskich?

koty brytyjskieTo, co wyróżnia koty brytyjskie od innych kotów, to dosyć silna budowa ciała, krótkie i mocne łapy i stosunkowo niedługi ogon, który musi tworzyć zamknięty kolisty wzór. Osobniki tej rasy są dość duże, a ich waga może osiągać nawet kilka kilogramów, szczególnie w przypadku kocurów. Specyficzny jest również pyszczek z pełnymi policzkami i krótkim noskiem, który znajduje się bardzo blisko czoła i swoim wyglądem przypomina literę M. Warto również wiedzieć, iż koty brytyjskie Żyły przez wiele lat w surowym i deszczowym klimacie Wysp Brytyjskich, przez co są zahartowane i nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a gęstą i zbitą sierść łatwo utrzymać w czystości i nie wymaga ona codziennego czesania. Z uwagi na okoliczność, iż zwierzęta te mają przysadzistą i umięśnioną budowę ciała, zawsze należy pamiętać o podawaniu naszemu ulubieńcowi pełnowartościowego pokarmu oraz stwarzać mu okazję do aktywności i ruchu. Kociakom hodowanym w domu należy poświęcić dużo uwagi i organizować im przeróżne zabawy ruchowe, za którymi wprost przepadają. Jednokolorowe koty brytyjskie (czarne, niebieskie i rude) mają z reguły pomarańczowe lub miedziane oczy. U kotów dwukolorowych ważne jest całkowite oddzielenie barw, które nigdy nie powinny się mieszać ani zachodzić na siebie. Bardzo lubiane są również koty marmurkowe różnej maści. Im więcej plamek na sierści ma nasz kot, tym wyżej jest oceniany. Oczy powinny powinny odpowiadać ubarwieniu, a ich kolor zbliżony jest do pomarańczowego. U kotów tej rasy w ogóle nie występują oczy w kolorze zielonym. Są zaś dwie odmiany kotów. Najpopularniejsza jest odmiana krótkowłosa. Drugą odmianą jest odmiana długowłosa, która ostatnio zaczyna być coraz popularniejsza. 

Niewątpliwie koty brytyjskie to idealne koty domowe. Już jako małe kocięta szybko się uczą i reagują na nasze polecenia. Wymagają jednak zorganizowana im w naszym domu, czy mieszkaniu własnej strefy obejmującej legowisko, kuwetę i oczywiście przeróżne drapaki. Nadto, uwielbiają one przeróżne akcesoria do zabawy. Dużo czasu spędzają na naszych kolanach i z zaciekawieniem obserwują, co robimy.

Poznajemy naturę kotów brytyjskich
Przewiń na górę