Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Potrzebowałem zdemontować eternit

Kupiliśmy z mężem mieszkanie do remontu. Mieszkanie było bardzo stare i zaniedbane. Czekał nas gruntowny i solidny remont. Po wyjściu na balkon pierwsze co zauważyłam to to, że jest on wyłożony eternitem. Cała balustrada była pokryta tym tworzywem. Eternit jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Już wielu, wielu lat nie używa się go do produkcji dachów czy balkonów. Szczególnie niebezpieczny się robi, kiedy zaczyna niszczeć. Tworzą się w nim dziury czy zaczyna kruszeć. Ulatnia się wtedy azbest, który jest cichym zabójcom. 

Kto podejmie się demontażu eternitu?

niedrogi demontaż eternituPrzebywanie wtedy w takim mieszkaniu robi się bardzo niebezpieczne. Azbest, jeżeli ktoś jest narażony na długotrwałe jego wdychanie, osadza się w płucach, co w rezultacie prowadzi do bardzo niebezpiecznego raka płuc, astmy i innych groźnych chorób dróg oddechowych. Absolutnie nie można samemu dokonywać demontażu eternitu. Można w ten sposób ulotnić do powietrza bardzo dużą ilość trujących gazów. Nie mówiąc już o tym, że nie można takiego zużytego eternitu po prostu wyrzucić. Musiałam szybko znaleźć jakąś firmę, która wykona niedrogi demontaż eternitu. Zadzwoniłam do znajomej z pracy, która aktywnie działa w stowarzyszeniu ochrony środowiska. Wiedziałam, że niedawno mieli event o utylizacji śmieci. Miałam nadzieję, że będzie znała jakąś dobrą i profesjonalną firmę, która pozbędzie się eternitu z mojego balkonu. Rzeczywiście, wiedziała kto to może zrobić. Poleciła mi jedną firmę. Zadzwoniłam pod podany przez nią numer i zapytałam o ofertę. Była ona przystępna. Montaż eternitu takiej wielkości jaki miałam na balkonie, nie był zbyt drogi. Zdecydowanie była skłonna tyle zapłacić za fachową i profesjonalną obsługę. Nie musiałam też długo czekać. Mogłam umówić się na demontaż eternitu już na za kilka dni. Poza tym zostałam zapewniona, że po demontażu eternitu, firma sama zajmie się jego poprawną utylizacją i nie będę musiała zachodzić w głowę, co mam teraz począć z eternitem, z którego właśnie ulatnia się trujący dla człowieka gaz.

Firma oprócz tego, że niedroga okazała się bardzo profesjonalna. Pracownicy podczas pracy byli ubrani w specjalne stroje ochronne i maseczki na twarz. Cały demontaż odbywał się w taki sposób, aby eternit nie kruszył ani nie łamał się nadmiernie. Było to o tyle trudne, że blacha była już tak stara, że dosłownie rozpadała się podczas demontażu. Ekipa sprzątająca poradziła sobie jednak i z takim karkołomnym zadaniem. Jestem bardzo zadowolona z ich usług. Są oni tani, fachowi i skuteczni.

Potrzebowałem zdemontować eternit
Przewiń na górę