Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Poszukiwania odpowiedniego papieru dekoracyjnego

Moja córka chciała wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym. Zadaniem konkursowym było przygotowanie  własnoręcznego, ozdobnego wazonu na kwiatki. Muszę przyznać, że ja nie miałam pomysłu, jak ugryźć taki temat. Córka jednak wykazała się większą kreatywnością. Powiedziała, że myślała o tym aby kupić szklany wazonik i przyozdobić go papierem dekoracyjnym tworząc coś w stylu papierowej abstrakcji. Przyklasnęłam na ten prosty i oryginalny pomysł. Pozostało mi tylko kupić odpowiednie materiały.

Gdzie znajdę duży wybór papierów dekoracyjnych?

papiery dekoracyjnePonieważ córka chciała stworzyć abstrakcje, chciała abym kupiła wiele różnokolorowych papierów ozdobnych. Najpierw, w tym celu udałam się do sklepu papierniczego. Jednakże papiery dekoracyjne, którymi dysponowali nie były zbyt ciekawe. Kupiłam te które wydawały mi się godne uwagi, czeli papier samoprzylepny błyszczący oraz celulozowo-bawełniany papier do pakowania prezentów. Wydawało mi się to wciąż za mało, aby stworzyć odpowiednią abstrakcję więc udałam się do znajdującego się nieopodal sklepu z wszelkimi drobiazgami. Tam mieli większy wybór papierów. Kupiłam jeszcze lekki papier foliowy, używany najczęściej do dekoracji szklanych powierzchni. Po powrocie do domu od razu wzięłam się z córką do pracy. Takie papiery dekoracyjne są wykonane z bardzo cienkich materiałów, dlatego nie miałyśmy problemów z pocięciem ich na odpowiednie wielkości i nadaniu im odpowiedniego kształtu, tak aby dopasowały się do kształtu szklanego wazonu. Wszystkie zakupione przeze mnie papiery były bardzo miękkie i delikatne. Najpierw wykorzystałyśmy papier samoprzylepny do wyłożenia dna i wnętrza wazonu.  Następnie przykleiliśmy na specjalny silikonowy klej, papier foliowy do wazonu z zewnątrz. Ponieważ taki papier dekoracyjny jest prawie przezroczysty nadało to ciekawy efekt, ponieważ szkło odbijało światło zewnętrzne, które niczym pryzmat odbijało się od koloru papieru. Na sam koniec wykorzystaliśmy papier celulozowy do  zrobienia kokardy na zwężeniu wazonu.

Ostatecznie dzięki wykorzystaniu papierów dekoracyjnych uzyskałyśmy ciekawy efekt, który został doceniony również na szkolnym konkursie. Córka wygrała konkurs i jej praca przez dłuższy czas była wystawiana na szkolnym korytarzu. Później wróciła do nas do domu, gdzie wszyscy goście podziwiali jak zwykły papier dekoracyjny został praktycznie wykorzystany. Szczerze mówiąc taki papier jest uniwersalny i można go łatwo wykorzystać w wielu domowych czynnościach. Przydaje się zarówno do pakowania prezentów jak i przy szykowaniu świątecznych dekoracji.

Poszukiwania odpowiedniego papieru dekoracyjnego
Przewiń na górę