Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Piękne meble do pokoju

Ostatnio kupiłem mój wymarzony dom. Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale udało mi się trafić szóstkę w loterii. Szansa jest jedna na milion, albo  jeszcze mniej, ale mi się udało, chociaż grałem przez parędziesiąt lat bez żadnej nadziei na wygraną. Traktowałem to raczej jako nieszkodliwe hobby, mało kosztowne, ponieważ starałem się nie wydawać zbyt wielu pieniędzy na kupony. Akurat miałem takie szczęście, że była wielka kumulacja i zgarnąłem całkiem pokaźną sumkę. Dzięki temu stać mnie było na mój wymarzony dom, który jest naprawdę luksusowy.

Luksusowe umeblowanie pokoju

luksusowe meble do pokojuMój dom znajduje się w Konstancinie, posiada wielki ogród i sam jest spory. Ponieważ na brak gotówki nie narzekam, postanowiłem urządzić go najbardziej luksusowo, jak to możliwe. W ogrodzie kazałem wykopać basen, ponieważ basenu w nim brakowało. Ponadto postawiłem tam również saunę, będę niedługo mógł korzystać z jej uroków (kiedy tylko się przeprowadzę). Zamówiłem bardzo luksusowe meble do pokoju dziennego oraz do innych pokoi. W pokoju dziennym będą to oryginalne meble zaprojektowane w latach pięćdziesiątych przez znanego polskiego projektanta sztuki użytkowej. Są one naprawdę bardzo cenne, ponieważ udało mi się dostać oryginalne sztuki z tamtych lat, a nie ma ich zbyt wiele na rynku. Kiedyś takie meble niekoniecznie były synonimem luksusu, obecnie jednak, kiedy niewiele się zachowało, są one rzeczywiście bardzo poszukiwane i ciężko dostępne, a ich ceny na aukcjach osiągają niebotyczne sumy. I nie ma czemu się dziwić. Kiedyś polski design był bardzo mocny i polscy projektanci produkowali naprawdę doskonałej jakości, piękne i bardzo funkcjonalne meble. Nie to, co teraz, kiedy liczy się już niestety nie jakość, a ilość i trwałość mebli wyznaczona jest na niezbyt długi okres, ponieważ klient musi szybko chcieć je wymienić na nowe, aby firmy mogły wciąż zwiększać sprzedaż. Moje meble, mimo tego, że mają niemalże siedemdziesiąt lat, wciąż wyglądają doskonale i są bardzo funkcjonalne. Są to naprawdę meble ponadczasowe, były warte ceny, którą za nie zapłaciłem.

Luksusowe meble niekoniecznie muszą być najnowszymi sprzętami wykonanymi przez drogie firmy z drogich materiałów. Dla każdej osoby bowiem luksus znaczy coś innego. Dla mnie luksusowe meble to właśnie ponadczasowe meble wykonane w czasach świetności polskiego designu, meble, które są doskonale zaprojektowane, porządnie wykonane i mają swój niepowtarzalny, niemożliwy do podrobienia styl. Właśnie na coś takiego jestem skłonny wydać pieniądze.

Piękne meble do pokoju
Przewiń na górę