Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Pałąki z zabawkami do wózka

Niemowlęta cechują się różnymi charakterami i w różny sposób zachowują się podczas spacerów, które odbywają przy pośrednictwie wózka. Większość małych dzieci, kiedy nie śpią, muszą znaleźć interesujący punkt, który będzie skupiał ich uwagę i w jakimś stopniu uspokajał, stanowiąc element niezmieniający się w najbliższej przestrzeni. Małe dzieci najlepiej zauważają kolorowe kształty, dodatkową wartością jest, jeśli wydają one określone dźwięki, np. grzechotania.

Zamocowanie zabawek w dziecięcym wózku

pałąki z zabawkamiZe względu na fakt, iż najmłodsze dzieci podróżują przy wykorzystaniu funkcjonalności wózka i to podczas tego typu podróży przydatne są zabawki, rodzice często stawali przed wyzwaniem: w jaki sposób zamocować zabawki na odpowiedniej wysokości, by owe mocowanie było bezpieczne i efektywne. Z pomocą przyszli producenci akcesoriów dziecięcych, którzy już kilkanaście lat temu zaczęli dostarczać na rynek specjalne produkty, które pozwalają na szybkie zamocowanie określonego zestawu zabawek. Akcesorium tym są pałąki z zabawkami, które możemy zakupić bez większego problemu w sklepach z artykułami dziecięcymi. Pałąki wykonywane są z wytrzymałego materiału, który nie ulegnie zniszczeniu. Producenci dbają o to, by mocowania, w które pałąk zostaje wyposażony, pozwalały na stabilne zamocowanie pałąku w konstrukcji każdego wózka, bez względu na jego model i firmę, która go wyprodukowała. Pałąk wyposażony jest w zestaw zabawek, które mają na celu przyciągnięcie uwagi dziecka. Zabawki te zazwyczaj wykonane są w taki sposób, by charakteryzowały się niewielką wagą – dzięki temu kołyszą się na pałąku. Są to zabawki o różnej kolorystyce i kształtach. Spora ich część wypełniona w środku jest materiałem, który daje efekty dźwiękowe w postaci grzechotania. Dzięki temu, wózek – podczas przemieszczania się w czasie spaceru – wprowadza zabawki w ruch, a te wydają uspokajające dźwięki i sprawiają, że dziecko się nimi interesuje. Wszystko to ma duży wpływ na uspokojenie się dziecka i wprawienie go w stan relaksacji, który sprzyja zapadaniu w sen. Z tego też względu często zabieramy dziecko na spacer, upatrując w tym możliwości ukołysania go do snu.

Dla małego dziecka niezwykle ważne jest skupianie uwagi i wzroku na konkretnym elemencie. Jest to nieodzowna część jego odpowiedniego rozwoju. Na pewno warto więc zapewnić mu do tego odpowiednią przestrzeń. Podczas spacerów możemy wykorzystać do tego celu pałąk z zabawkami, który możemy dowolnie zdemontować i wykorzystywać również w przestrzeni domowej.

Pałąki z zabawkami do wózka
Przewiń na górę