Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Oferta ubezpieczeń mieszkań w Szczecinie

Zarówno w Europie, jak i na całym świecie podejście do kwestii własności, czy raczej potrzeby posiadania jest bardzo zróżnicowanie. Nawet nie szukając daleko, w wielu europejskich krajach obywatele preferują wynajmowanie mieszkań, niż ich zakup dzięki czemu są bardziej mobilni, mogą częściej zmieniać swoje miejsce zamieszkania i przede wszystkim nie są obarczeni kredytem hipotecznym przez większość swojego życia. W Polsce jednak nadal większość z nas marzy o posiadaniu mieszkania na własność.

Zakres ubezpieczeń mieszkaniowych

ubezpieczenie mieszkania w SzczecinieKiedy moi rodzice usłyszeli, że mam zamiar kupić mieszkanie w Szczecinie i zaciągnąć kredyt na trzydzieści lat złapali się za głowę twierdząc, że dla nich jest to nie do pomyślenia. Udało mi się jednak wytłumaczyć im, że takie są po prostu czasy, a ja kupując mieszkanie chcę móc wybrać lokal, który maksymalnie mi odpowiada, żeby później niczego nie żałować. Wiedziałem też, że zarówno z powodu konieczności posiadania zabezpieczenia wymaganego przez bank, ale też z własnej potrzeby ochrony mojej największej w życiu inwestycji będę musiał po raz pierwszy w życiu wykupić polisę ubezpieczeniową na nieruchomość. Zdawałem sobie sprawę, że w moich rodzinnych stronach mało kto posiada ochroną ubezpieczeniową swojego domu, ale ubezpieczenie mieszkania w Szczecinie to zupełnie inne sprawa, ponieważ tutaj jest to w zasadzie standardowa procedura. Potwierdzał to fakt, że wśród moich znajomych ze Szczecina nie było ani jednej osoby, która nie ubezpieczałaby swojego mieszkania czy domu. Po zaczerpnięciu języka wśród bardziej doświadczonych kolegów zdecydowałem się kupić polisę znacznie szerszą niż to, czego wymagał ode mnie mój bank. Jako zabezpieczenie kredytu wystarczyłoby tak naprawdę ubezpieczenie samych murów mieszkania, ale ja swoją polisę rozszerzyłem też o elementy wyposażenia oraz kradzież z włamaniem, co zwiększało koszt oczywiście koszt ubezpieczenia, ale jednocześnie dawało mi spokojną głowę i pewność, że w przypadku zdarzenia losowego nie stracę całego dorobku życia.

Podejście do kwestii ubezpieczeń mieszkań czy domów w Polsce jest bardzo zróżnicowane, jednak im większe miasto tym większy odsetek osób decydujących się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Oczywiście w wielu przypadkach jest to spowodowane koniecznością naniesienia cesji na bank udzielający kredytu hipotecznego, jednak coraz częściej polisy zawierają nie tylko podstawowy zakres ochrony wymagany przez bank, ale są też rozszerzane o opcje dodatkowe, dzięki którym wykupowana ochrona ubezpieczeniowa jest pełna.

Oferta ubezpieczeń mieszkań w Szczecinie
Przewiń na górę