Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Nowoczesny kask dla motocyklisty

Kask, jako element ochronny wymagany prawnie do użytkowania motocykla, jest najbardziej podstawowym elementem ochronnym każdego motocyklisty. Nic więc dziwnego iż większość użytkowników poza oczywistymi walorami ochronnymi kasku, zwraca również uwagę na estetykę i wykonanie. Częstym widokiem wśród motocyklistów są kaski dopasowane kolorystycznie do barw samego motocykla i stroju. Najczęściej używanym rodzajem kasku jest powszechnie znany kask zamknięty. Chroni on całą głowę przed obrażeniami, a także osłania oczy przed wiatrem i pyłem podczas jazdy.

Kask motocyklowy nie tylko do ochrony

kaski motocykloweNajbardziej podstawowy kask zamknięty jest wykonany z aluminium, z wewnętrzną warstwą odpornej na uszkodzenia gąbki, tłumiącej siłę uderzenia. Bardziej nowoczesne kaski motocyklowe często wykonane są z tworzyw sztucznych i kompozytów, zapewniając o wiele większą ochronę w razie wypadku. Posiadają również wygodniejszą wewnętrzną warstwę, nie tylko tłumiącą uderzenia, ale także często termoaktywną, przez co długotrwałe użytkowanie kasku jest wygodne i nie tak męczące. Nowsze rodzaje kasków posiadają często filtr polaryzacyjny na wizjerze, chroniący użytkownika przed nagłą utratą widoczności przez wystawienie się na światło słoneczne podczas jazdy, choćby po wyjechaniu z tunelu samochodowego, czy podczas jazdy w zmiennej pogodzie. Ale kask to nie tylko walory ochronne. Wielu motocyklistów ozdabia swoje kaski wedle upodobania, czy to we własne kolory, slogany, czy nawet całe obrazy. Wielu artystów lakierników specjalizuje się w ozdabianiu kasków motocyklowych, nierzadko tworząc na małych powierzchniach całe obrazy. Najbardziej zapaleni spośród motocyklistów z dumą prezentują kaski ozdobione podobiznami zwierząt, postaci czy potworów z legend, lub nawet sceneriami rodem z filmów fantastycznych. Osobną kategorią wśród kasków motocyklowych są modele używane przez użytkowników ciężkich motocykli drogowych.

Harleyowcy, jak nazywani są potocznie, zamiast zamkniętych kasków preferują otwarte kaski, wzorowane często na wojskowych hełmach. Nie zapewniają one tak dobrej ochrony jak zamknięte kaski, z racji konstrukcji chroniącej tylko górną część głowy, ale są o wiele wygodniejsze, lżejsze i łatwiejsze w użytkowaniu. Takie kaski stylizowane są najczęściej na hełmy pruskie lub niemieckie z pierwszej i drugiej wojny światowej, a stały się obecnie tak bardzo rozpowszechnione, iż są najczęściej kojarzone z użytkownikami ciężkich motocykli właśnie. Najbardziej zapaleni wśród harleyowców używają autentycznych wojskowych hełmów, przystosowanych do używania podczas jazdy motocyklem.

Nowoczesny kask dla motocyklisty
Przewiń na górę