Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Niekończące się zalety druku 3D

Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której plastikowy fragment jakiegoś urządzenia, czy maszyny – albo nawet plastikowa nakładka na rurę od odkurzacza – ulega poważnemu uszkodzeniu, przez co traci na swojej funkcjonalności. Zawsze można oczywiście próbować rozwiązać ten problem taśmą samoprzylepną lub innego rodzaju klejem spajającym. Wydaje się jednak, że dużo lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie druku 3D, który w wielu sytuacjach dorównuje swoją jakością i wytrzymałością standardowe plastikowe elementy. Tym bardziej że jego ogólnodostępność z każdym rokiem staje się coraz większa.

O druku 3D w województwie dolnośląskim

drukowanie 3d dolnośląskieDruk 3D jest tuż w zasadzie szeroko dostępny w każdym miejscu w Polsce i jego popularność można sprawdzić w odniesieniu do pojedynczego województwa. Dobrym przykładem może być województwo dolnośląskie, które słynie ze swojego przemysłowego charakteru oraz przywiązania do regionalnej kultury i tradycji. Dolnośląscy przemysłowcy coraz częściej korzystają z usług drukarni trójwymiarowych, ponieważ nie mogą oprzeć się perspektywom, jakie to przed nimi otwiera. Nagle okazuje się, że nie trzeba inwestować ogromnych pieniędzy w zamawianie i sprowadzanie specjalnych części do maszyn wykonujących podstawową pracę w zakładzie. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu stworzenie modelu w programie do obróbki modeli 3D i zlecenie takiego wydruku. Na szczęście drukowanie 3d dolnośląskie ma opanowane na bardzo wysokim poziomie, zatem nawet jeśli ktoś nie czuje się pewnie w środowiskach programów do grafiki trójwymiarowej, może po prostu zlecić taki wydruk zewnętrznej firmie. Zajmie to dosłownie kilka lub kilkanaście godzin (w zależności od szczegółowości druku) i pochłonie zdecydowanie mniej kosztów. Druk 3D nie jest technologią bardzo tanią, aczkolwiek jest zdecydowanie tańszy niż sprowadzanie specjalnych części, które nierzadko produkuje się poza terenami kraju. Drukowanie obiektów trójwymiarowych jest świetnym rozwiązaniem i coraz więcej osób przekonuje się do tego, że może ono zapewnić efekty podobne do tych gwarantowanych przez licencjonowane części.

Druk 3D to ewidentnie przyszłość. Nie minie wiele czasu, a drukarki 3D będą znajdowały się na wyposażeniu każdego domu. Tak samo było ze standardowymi drukarkami – najpierw atramentowymi, a później laserowymi. Dzisiaj wydrukowanie pliku z komputera nie graniczy z żadnym problemem, zatem tendencja ta pozwala założyć, że podobna przyszłość czeka druk 3D. Pozostaje zatem jedynie czekać i zainteresować się firmami, które oferują tego typu usługi.

Niekończące się zalety druku 3D
Przewiń na górę