Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Najlepsze szczepy win afrykańskich

Wino jest jednym z ciekawszych napojów alkoholowych, które w przeciwieństwie do mocniejszych odmian alkoholi ma w sobie intrygujące aromaty. Wybitni sommelierzy są w stanie określić szczep wina, jego pochodzenie oraz rok produkcji zaledwie smakując trunku. Jedną z ciekawszych odmian win są wina prosto z Afryki, które w prawdzie tak popularne jak wina europejskie, jednak przyciągają ciekawym smakiem. Warto zapoznać się z różnorodnością win prosto z kontynentu Afryki, ponieważ możemy znaleźć interesujące wino dla siebie.

Wybór wina prosto z Afryki

polecane wina afrykaRepublika Południowej Afryki w chwili obecnej jest uznawana za jedno z największych miejsc winiarskich na półkuli południowej. W prawdzie wina w tych regionach zawdzięczamy Holenderskim osadnikom, którzy w XVII wieku zasadzili tam pierwsze winorośle, a następnie francuscy imigranci dokonali przyspieszenia rozwoju winnych plantacji. Na ten moment wina Afryki uznawane są za jedne z bardziej nowoczesnych, a jednocześnie nie rezygnują w pełni z tradycyjnych metod winiarstwa. Dzięki temu polecane wina Afryka produkuje jako jedne z najlepszych na całym świecie, więc to doskonały wybór. Warto zwrócić uwagę na to gdzie znajdują się najpopularniejsze regiony. Jest to przede wszystkim strefa Western Cape, ale poza tym miejscem znajdziemy inne ciekawe regiony. Najbardziej znanym lokalnym szczepem będzie czerwony pinotage, krzyżówka pinot noir i cinsault, któremu towarzyszą najczęściej shiraz i odmiany bordoskie. Warto też wspomnieć, że pinotage daje wina od lekkich po średnio ekstraktywne, dość intensywnie zabarwione, a dodatkowo nadają się do picia szybciej niż cabernet sauvignon. Z kolei chenin blanc, w Afryce steen, to szczep numer jeden wśród białych odmian. Są to główne odmiany win jakie znajdziemy w afrykańskiej rozpisce win. Warto też zwrócić uwagę na to, iż większość z tych upraw leży w klimacie śródziemnomorskim, jednak zróżnicowana topografia pozwala na produkcję niebanalnych rodzajów win. Afrykańskie wina mogą zaskoczyć nas głębią koloru, smaku, jak również różnorodnością stylów.

Niekiedy za kolebkę winiarskie świata uznaje się Afrykę, której klimat śródziemnomorski w połączeniu z różnorodnym ułożeniem topograficznym pozwala na produkcję wyjątkowych i ekskluzywnych win znanych na całym świecie. Dlatego warto zainteresować się odmianą afrykańskiego wina z uwagi na jego wyjątkowość, intensywność smaku i zapachu. To wina, które dobierzemy do posiłku mięsnego, rybnego, a także do deseru i będziemy mogli delektować się jego smakiem.

Najlepsze szczepy win afrykańskich
Przewiń na górę