Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Moda na obrusy nie mija

Obrus, serweta, bieżnik – zwał jak zwał, znaczenie to samo -okrycie stoły, które nada mu szyku, elegancji, czy określonego wyrazu. Moda co jakiś czas zmienia się o 180 stopni – raz panuje minimalizm i prostota, innym razem maksymalizm i przepych. Niezależnie od mody nasze wybory i tak uwarunkowane są przede wszystkim naszymi upodobaniami.

Uniwersalność białych obrusów

białe obrusy na stółNie da się ukryć, że najbardziej tradycyjny, powszechny i ponadczasowy jest po prostu biały obrus. Tego rodzaju nakrycie stołu jest zarówno odpowiednie na eleganckie i wykwintne obiady, ale także dobrze wygląda po prostu na co dzień. Białe obrusy na stół mają dużo zalet dlatego, że są uniwersalne. Możemy mieć w swoich komodach kilka różnych obrusów na różne okazje. Jednak jeśli mamy w zanadrzu biały obrus to wystarczy tylko kilka dodatków, aby zmienić jego charakter zgodnie z potrzebami. Na przykład na obrus można nałożyć koronkowe serwety, lub ażurowy bieżnik, dzięki czemu nasz szykowny stół zamienia się w przyjazny i ciepły kąt do wypicia gorącej herbaty z imbirem. Niewątpliwie nakrycie stołu zawsze nadaje mu charakteru. Stoły gołe, bez żadnych ozdób zawsze wydają mi się zimne i bez wyrazu. Dodatkowym atutem nakryć stołów jest funkcja ochronna. Stoły wykonywane są z różnych materiałów ale właściwie wszystkie podatne są na zarysowania, czy uszkodzenia mechaniczne lub atmosferyczne. Obrus chroni każdą powierzchnię przed zarysowaniem, czy zniszczeniem, np. promieniami słońca. Przeciwnych obrusów zarzucają, że te białe się szybko brudzą i bardzo często jest problem je utrzymać w idealnej bieli. Otóż dzisiejsze czasy są już tak bogate w różne rozwiązania, że przez przeszkód można na przykład kupić nakrycie na stół z tzw. materiału nieplamiącego. Krople zupy, czy soku wręcz same spływają z obrusu, nie wnikając w jego strukturę. Wystarczy w sytuacji awaryjnej przetrzeć zabrudzone miejsce wilgotną szmatką i po sprawie! Uniwersalność obrusów jest bardzo szeroka.

Aby prawidłowo dobrać obrus należy najpierw zmierzyć stół, jego szerokość i długość a następnie do każdego z tych wymiarów dodać minimum 10 cm – podobnie jak z firankami, musi być zapas materiału. Jeśli już decydujesz się na zakup białego obrusu zainwestuj od razu w kilka dodatków, typu bieżnik czy serwety – będziesz mogła zmieniać charakter Twojego wnętrza w zależności od potrzeb. Jeśli nie masz daru tworzenia i twoja wyobraźnia nie podsuwa Ci żadnych wizji, to najlepiej przejdź się do sklepu z obrusami, czy materiałami i na pewno tamtejsza obsługa doskonale Ci doradzi co jak skomponować.

Moda na obrusy nie mija
Przewiń na górę