Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Metody usuwania zarysowań na szkle

Niestety, ale szyby mogą być bardzo podatne na wszelkie zarysowania, które w późniejszym czasie nie wyglądają nazbyt estetycznie. Wystarczą typowe zjawiska atmosferyczne jak wiatr, który niesie piasek i mamy już początek zarysowań. Czasami jest to również nasza niewłaściwa pielęgnacja, która może to również spowodować. Okazuje się, że usuwanie rys może nie być aż tak proste, jednak w dalszym ciągu jest możliwe. Wystarczą odpowiednie środki, nasz czas oraz cierpliwość. W ten sposób jesteśmy w stanie zniwelować obecne na szybie rysy.

Sposoby na usunięcie zarysowań szkła

usuwanie rys na szkleNiezależnie od tego czy mowa o szybach w aucie, domu czy w innym miejscu musimy uważać na zarysowania wynikające ze złego montażu, pielęgnacji, jak również na skutek zjawisk atmosferycznych. Warto jednak zaznaczyć, iż usuwanie rys na szkle jest wykonalne, jednak należy być przy tym procesie bardzo cierpliwym oraz zastosować odpowiednie produkty. Niekiedy może okazać się, iż będziemy musieli skorzystać z usług profesjonalnego salonu trudniącego się polerowaniem szkła albo nawet wymienić całość. Zanim jednak to zrobimy możemy domowymi sposobami w wolnym czasie spróbować swoich sił w ich usuwaniu. Przede wszystkim zapoznajmy się z informacjami w internecie jak to wykonać, aby nie pogorszyć sprawy. Możemy też spytać kogoś kto już wykonywał ten zabieg. Następnie przygotujmy niezbędne produkty jak delikatne ściereczki, które nie stworzą nam kolejnych rys. Pierwszym sposobem może być soda oczyszczona, którą rozpuścimy z wodą w proporcji 1:2, aby powstała pasta. Tak przygotowany środek wcieramy delikatną szmatką z mikrofibry lub wacikiem miejscowo w zarysowanie. Później przecieramy suchą ściereczką. Możemy też klasyczną białą pastę bez drobin wetrzeć kolistymi ruchami w miejsce zarysowania. Czynność tą przeprowadzamy przez czas około 10-15 minut. Potem wycieramy wilgotną szmatką do sucha i powtarzamy. Jeśli te metody zawiodą możemy użyć profesjonalnych produktów, które producenci okien mają w swoim asortymencie.

Jak się okazuje zarysowania na szkle nie są tak trudne do wykonania, gdyż wystarczy skorzystać ze złych produktów pielęgnacyjnych, by się od razu pojawiały. Zanim staną się bardzo głębokie możemy spróbować usunąć je domowymi metodami, które są banalnie proste. Wystarczy odrobina naszego czasu i chęci. Jeśli jednak one zawiodą to zawsze pozostaje nam zakup odpowiednich produktów pielęgnacyjnych w sklepach sprzedających okna albo zatrudnienie profesjonalisty z doświadczeniem w tego typu konserwacji.

Metody usuwania zarysowań na szkle
Przewiń na górę