Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Materace sprężynowe wracają do łask

Prawdopodobnie wielu z nas, materace sprężynowe kojarzą się ze starymi metalowymi łóżkami, które dziedziczyliśmy po dziadkach lub nawet wciąż trzymamy na strychach. Pewnie wielu z nas pamiętam wbijające się w plecy sprężyny i głośne skrzypienie towarzyszące wstawaniu i kładzeniu się na tego rodzaju materacu. Na szczęście od czasu pierwszych materaców sprężynowych minęło bardzo dużo czasu i dzisiejsze nowoczesne rozwiązania tego typu nie mają nie wspólnego z naszymi stereotypowymi wyobrażeniami, na szczęście. Co więc różni dzisiejsze materace sprężynowe oferowane przez producentów?

Zalety tradycyjnych materacy sprężynowych

tradycyjne materace sprężynoweDziś nowoczesnych rozwiązań szukamy na każdym kroku, wszystko co sprzyja naszej wygodzie ale też i portfelowi jest przyjmowane przez nas z wdzięcznością i uśmiechem. Oczywiście są jeszcze inne cechy, które muszą posiadać wybierane przez nas produkty, jednak nie ma co ukrywać, że te wyżej wymienione są dla nas dziś najbardziej istotne. Zaraz za nimi jest oczywiście estetyka i funkcjonalność. Ostatnimi coraz więcej mówi się o tym, że tradycyjne materace sprężynowe, chociaż w dużej mierze udoskonalone i unowocześnione, wcale nie muszą być takie jak je sobie wyobrażamy. Mogą być za to wygodne, zdrowe dla naszych pleców z punktu widzenia ortopedycznego a ich sprężyn po prostu nie słychać, ponieważ zostały one zastąpione innym rodzajem sprężyn, które wyglądają zupełnie inaczej. Po pierwsze to siatka sprężyn rozmieszczonych pozioma na całej długości i szerokości materaca, wykonana z bardzo wysokiej jakości drutu. Niegdysiejsze materace miały w sobie sieć pionowych sprężyn, które faktycznie mogły po pewnym czasie skrzypieć, a co gorsza, wbijać się w plecy i utrudniać sen. Dziś, dodatkowo stosuje się warstwę ochronną, którą montuje się na warstwie sprężyn, aby jeszcze bardziej uniemożliwić nam ich jakiekolwiek odczuwanie. Warstwa ta zazwyczaj wykonana jest na przykład z kokosowego włókna czy nawet trawy morskiej. Materace sprężynowe mogą więc być tak samo skuteczne i wygodne jak ich piankowe odpowiedniki. Nie ma co się martwić, że jakaś sprężyna zacznie nas kuć w środku nocy.

Niezależnie od tego na jaki typ materaca sprężynowego się zdecydujemy, a jest ich kilka, na pewno będziemy zadowoleni. Ich zaletą jest nie tylko odpowiednia i wygodna w użyciu konstrukcja, lecz także cena. Za materace sprężynowe zapłacimy bowiem mniej, niż za te piankowe. Co więcej, wykazano, że omawiany typ materacy jest w stanie wytrzymać tak samo duży umieszczony na nim ciężar, w tym przypadku, ciała.

Materace sprężynowe wracają do łask
Przewiń na górę