Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Które języki należy opanować do tworzenia stron?

Coraz bardziej popularny staje się webmastering, jednak co należy opanować by dobrze wykonywać taką pracę? Postaram się objaśnić krótko kwestię paru języków które przydają się podczas tworzenia stron internetowych. Z pewnością dobrze jest potrafić choć na podstawowym poziomie korzystać z tych języków. Z czasem dzięki praktyce wszystko lepiej opanujecie.

Co jest potrzebne do dobrego tworzenia stron?

tworzenie stron - olsztynJeśli chodzi o to czego należy się nauczyć, a przynajmniej na podstawowym poziomie ogarnąć to według mnie html, css, javascript i php. Nie mówię oczywiście że tylko na nich będziecie pracować, jednak żeby robić coś więcej warto się z nimi zapoznać w praktyce, by wiedzieć jakie możliwości sobą przedstawiają. Jeśli chodzi o html to jest to najprostszy język do wyświetlania strony, sam nie posiada zbyt wiele możliwości, jednak są możliwe najbardziej podstawowe operacje. Jeśli chodzi o css to służy on do tworzenia stylów. Na podstawie styli html całkowicie zmienia swój wygląd, można praktycznie całą estetykę zmienić, co jest ogromnym plusem. Z nim naprawdę warto się dobrze zapoznać, żeby wiedzieć co i jak. W przypadku javascript tworzy się skrypty które działają po stronie użytkownika, dzięki temu można wykonywać różne operacje co jest z pewnością ogromną pomocą przy nieco bardziej skomplikowanych stronach internetowych. Jednak prawdziwym ukoronowaniem jest php. Nie mówię że jest ważniejszy od wcześniejszych języków, jednak ma on ogromne możliwości. Jeśli ktoś wcześniej pracował przy pomocy c++ to powinien łatwo opanować jego składnię. Pozwala on na łączenie się z bazą danych oraz na operacje po stronie serwera. Z tego względu jest on wykorzystywany na wielu stronach internetowych. Najważniejsze jest żeby opanować dobrze te języki w praktyce. Sama składnia nie jest nie wiadomo jak ważna bo zawsze można sprawdzać konkretne komendy w wyszukiwarce internetowej. Trzeba dobrze opanować tworzenie stron – olsztyn jest miastem w którym często bywałem i mam tam paru znajomych którzy zajmują się projektowaniem witryn internetowych. Naprawdę dobrze to opanowali właśnie poprzez ciągłą praktykę.

Żeby cokolwiek zacząć w kierunku tworzenia stron internetowych należy choć powierzchownie zapoznać się z tymi językami. Oczywiście najlepiej jest nauczyć się ich poprzez tworzenie jakichś prostych stron internetowych. Taka praktyczna nauka jest o wiele lepsza od suchej teorii, widać wtedy jak wszystko działa i o co z tym właściwie chodzi. Zresztą musicie przekonać się o tym sami, jestem pewien że jest to warte czasu i wysiłku.

Które języki należy opanować do tworzenia stron?
Przewiń na górę