Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Jaki rower jest najlepszy dla pań?

Na rynku mamy niezliczoną ilość wersji i modeli. Jeżeli nie mamy specjalistycznej wiedzy, łatwo coś przeoczyć lub kupić jednoślad na podstawie opinii znalezionych w internecie. Jednak jeżeli mamy już wybrany model i wersję, wybrane po długich godzinach lub dniach, to najlepszym sposobem będzie zakupienie go w jednym z markowych sklepów internetowych.

Lekkie damskie rowery szosowe

lekki rower szosowy damskiRowery dla pań, różnią się zasadniczo od rowerów męskich. Inna jest przede wszystkim rama, która w przypadku rowerów damskich, jest nieco bardziej obniżona ze względu na bezpieczeństwo oraz komfort wsiadania i zsiadania. Lekki rower szosowy damski to propozycja dla kobiet, które cenią sobie szybką jazdę i maksymalny komfort. To także propozycja dla kobiet lubiących aktywny wypoczynek oraz tych, które chcą uzupełnić swój trening o jazdę na rowerze. Rower szosowy jest zbudowany w oparciu o solidną, aluminiową, ale cienką ramę, charakterystycznie wygiętą w „baranka” kierownicę oraz cienkie i wąskie koła. Rower szosowy, wymuszając pochyloną pozycję jazdy, sprawia, że nasza sylwetka staje się bardziej aerodynamiczna, dzięki czemu jesteśmy w stanie jechać z większą prędkością. Szczególne znaczenie ma to przy wszelkiego rodzaju zjazdach. Rower do jazdy szosowej musi mieć też bardzo mocne i wydajne hamulce. Takie żeby nie zawiodły nas w żadnej sytuacji, jaką spotkamy na drodze. Dlatego najlepiej wybierać modele wyposażone w hamulce hydrauliczne, tarczowe. Zapewniają one maksymalnie mocne hamowanie w każdych warunkach terenowych i atmosferycznych. W przypadku rowerów, które rozwijają duże prędkości, dobre hamulce są koniecznością. Jednak nie mniej ważnym elementem szosowych rowerów, jest ich napęd. Powinien pochodzić od renomowanego producenta i mieć możliwość zmiany co najmniej dwudziestu ośmiu przełożeń. Sklepy internetowe które sprzedają damskie rowery szosowe, oferują wiele modeli w obniżonych lub promocyjnych cenach,co sprawia, że ich oferta jest jeszcze bardziej korzystna. Zawsze możemy tez poczekać na sezonową wyprzedaż, podczas której ceny modeli z poprzednich roczników spadają do naprawdę niskich cen. Z takiej okazji nie warto nie skorzystać.

Panie mają większe wymagania w stosunku do sprzętu. Porównują go też bardziej skrupulatnie od panów. Wbrew pozorom, kobiety bardzo często kupują „szosówki”, szczególnie te aktywne, które traktują jazdę na rowerze w kategorii sportu lub treningu. Rower szosowy nie tylko pomaga nam zrzucić zbędne kilogramy, ale ma duży wpływ na budowę i kształtowanie się mięśni.

Jaki rower jest najlepszy dla pań?
Przewiń na górę