Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Jaka jest najlepsza kawa na świecie?

Filiżanka parującej, aromatycznej kawy to dla wielu osób wielka przyjemność, stały punkt każdego dnia. Jestem baristą, od kliku lat pracuję we włoskiej kawiarni. Kupując kawę, pragniemy cieszyć się jej smakiem i aromatem, dlatego ważne jest, aby kupować wyłącznie najświeższą kawę. Kawa po zmieleniu bardzo szybko traci swoje najlepsze właściwości, dlatego najlepszym wyborem jest kawa ziarnista.

Ziarnista kawa we włoskiej kawiarni

dobra włoska kawa w ziarnachRozróżniamy dwa najpopularniejsze gatunki kawy arabika i robusta. Barista to przede wszystkim, osoba zawodowo zajmująca się parzeniem kawy, ale do jego obowiązków należy sporo innych czynności. Każdy barista powinien posiadać ogromną wiedzę na temat kawy, aby móc uświadamiać jak największą ilość zainteresowanych. Swoją wiedzę na temat kawy czerpię głównie z podróży, specjalistycznych szkoleń, pokazów. W kawiarni najbardziej popularna jest dobra włoska kawa w ziarnach. Włoskie kawy ziarniste znakomicie nadają się do przygotowania: cappuccino, latte, latte macchiato czy espresso. Najzdrowsza jest kawa z wysokiej jakości ziaren niezbyt mocno palonych (palenie zwiększa ilość szkodliwych związków), świeżo parzona i filtrowana. Kawa palona zawiera kofeinę, kwas kawowy, niacynę i przeciwutleniacze. Miłośnikiem kawy jestem od kiedy pamiętam. Dzień rozpoczynam zawsze od filiżanki aromatycznej kawy. Piję kawę ziarnistą, którą mielę w ekspresie. Kawa ziarnista jest dużo lepsza i zdrowsza niż kawa rozpuszczalna. Uwielbiam zapach świeżo zmielonej kawy ziarnistej. Kupując kawę, zdarza się, że na ziarnach możemy dostrzec tłuste plamy. Wiele osób uważa to za coś niepożądanego, ale w rzeczywistości jest to jak najbardziej normalne. Ziarno kawy zawiera wiele tłuszczów, które podczas procesu wypalenia, pod wpływem wysokiej temperatury wydostają się z niego i osadzają na powierzchni. Szczególnie dobrze możemy to zaobserwować w kawach ciemno palonych, które w piecu spędzają dłuższy czas. kawa to jedna z najpopularniejszych używek na całym świecie. Piją ja prawie wszyscy, nie znam nikogo kto jej nie lubi.

Najlepsza kawa to taka, która nam smakuje, a jej picie sprawia nam radość. Wielka popularyzacja włoskich specjałów kawowych, sprawiła że włoska kawa jest uznawana za najlepszą. Codziennie zaparzam kilkaset kubków aromatycznej kawy w kawiarni. Klienci uwielbiają moje cappuccino i espresso. Rano klienci raczej decydują się na espresso, po pracy aromatyczne cappuccino czy latte. Uwielbiam swoją pracę, codziennie uszczęśliwiam ludzi filiżanką pysznej kawy.

Jaka jest najlepsza kawa na świecie?
Przewiń na górę