Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Jak wybrać bramę garażową?

Zawsze, kiedy decydujemy się na zakup bramy do garażu, to musimy być świadomi tego, że jest to dość duży wydatek i dlatego nie powinniśmy popełniać nawet najmniejszego błędu. Najpopularniejszym wyborem wśród bram garażowych są bramy segmentowe. Najczęściej klienci decydują się na taki wybór, ponieważ bramy takie charakteryzują się najlepszymi parametrami izolacyjnych. Dodatkowo brama garażowa segmentowa pozwala nam wykorzystać maksymalną powierzchnię całego garażu.

Na co zwrócić uwagę wybierając bramę garażową?

brama garażowa segmentowa drewnianaPrzede wszystkim na początek powinniśmy zwrócić uwagę na ściany w garażu, ponieważ mogą one być Największym problemem podczas montażu bramy. Ważne jest również to aby uwzględnić wszystkie elementy na suficie. Powinniśmy również zwrócić uwagę na wymiary garażu, ponieważ w niektórych przypadkach nie będziemy mogli zamontować bramy automatycznej z napędem, gdy mamy mniejszą wysokość niż 3,3 m. Również, jeśli chodzi o nadproże to żeby zamontować bez dodatkowej opłaty powinniśmy wybrać takie o wysokości minimum 210 mm. W odpowiednich rozmiarach powinna być brama garażowa segmentowa drewniana. Same rozmiar bramy ma ogromne znaczenie, ponieważ to w dużej mierze odpowiada za to, czy będziemy komfortowo korzystać się z bramy. Warto w takich sytuacjach zwrócić uwagę przede wszystkim na samochód a szczególności jego wymiary. Oczywiście zawsze lepiej wybrać większą bramę, ponieważ przy zmianie samochodu na większy rodzinne nie będziemy mieli problemu, aby wjeżdżać do garażu. Również powinniśmy sprawdzić, czy musimy bardzo manewrować samochodem, aby wjechać do garażu, ponieważ jeśli mamy z tym problemu to warto wybrać większą bramę. Sam garaż jest również bardzo ważny i już na etapie projektowania takiego miejsca powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy będziemy również chcieli go wykorzystać do przechowywania dodatkowych rzeczy oprócz samochodu. Powinniśmy dobrze się zastanowić czy będziemy również w garażu korzystać z boxów na dach. Dobrze zrobione pomiary wjazdu do garażu zagwarantują nam trwałość konstrukcji oraz ograniczenie strat ciepła.

Również brama powinna być wodoszczelna, ponieważ ma nas chronić przed zalaniem oraz wilgocią. Dodatkowo wielu osobom zależy na tym, aby brama garażowa była również izolacyjna akustycznie, ponieważ w przypadku domów wielorodzinnych garaż jest częścią budynku. Zawsze oczywiście możemy wezwać fachowców, którzy wykonają profesjonalne pomiary i w ten sposób będziemy mieli pewność, że brama zostanie dopasowana idealnie i zamontowana przez fachowców.

Jak wybrać bramę garażową?
Przewiń na górę