Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Jak dobrze wyczyścić podłogi?

Piękne, zadbane podłogi sprawiają, że całe pomieszczenie staje się bardziej wizualnie atrakcyjne. Są tak samo ważne, jak wyposażenie wnętrz, wygląd ścian i dekoracje. Są różne rodzaje materiałów na podłogi i każdy z nich wymaga innych czynności pielęgnacyjnych. Drewno w końcu jest inne, niż beton czy kafle ceramiczne.

Czyszczenie podłóg różnego rodzaju

czyszczenie podłóg we WrocławiuZacznijmy od najbardziej popularnego materiału czyli od parkietów i paneli podłogowych z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Drewno nie lubi nadmiaru wody, lubi za to oleje. Dlatego też warto zaopatrzyć się w płyn do mycia podłogi zawierającego właśnie oleje lub woski. Ich zadaniem jest pielęgnacja drewna, jak również zabezpieczenie go przed działaniem wody. Można także stosować zwykły środek myjący, a olejowanie podłogi wykonywać osobno, np. raz na miesiąc. Czyszczenie podłóg we Wrocławiu to także czyszczenie kafli ceramicznych. Tu sprawa jest ułatwiona, bo sprawdzi się dowolny delikatny środek myjący. Ważne jest to, by nie stosować ostrych szczotek, ponieważ mogą zarysować lakierowane kafle. Trzeba uważać także na to, by nie używać za dużo środka myjącego i takiego z olejami, ponieważ na kaflach będą one powodować zacieki i smugi. Trzeci rodzaj posadzek to podłogi wykonane z betonu. Do ich czyszczenia potrzebne są specjalistyczne środki, które nie naruszą struktury betonu. Takie posadzki znajdziemy przede wszystkim w magazynach, na parkingach, w halach produkcyjnych. Beton może chłonąć wodę i zabrudzenia płynne, więc warto używać środka który będzie miał działanie hydrofobowe. Trzeci rodzaj posadzki do podłogi z tworzywa sztucznego, takie jak linoleum. Można je najłatwiej i najszybciej wyczyścić. Jedyne na co warto zwrócić uwagę to używanie mopów, myjek i innych, z miękkiego materiału, który nie pozbawi podłogi błyszczącej warstwy zabezpieczającej. Wiele firm sprzątających posiada usługi z zakresu doczyszczania posadzek. Sprawdzają się one wtedy, kiedy mamy do czynienia z bardzo silnymi zabrudzeniami, których nie usunęłoby standardowe czyszczenie. Są to na przykład plamy z olejów, smarów, zapraw budowlanych, czy też z farby. Do nich potrzebne są specjalistyczne, mocniejsze preparaty myjące o większej sile.

Doprowadzenie podłogi do idealnego stanu wcale nie musi być trudne. Trzeba jednak zawsze dobierać środki czyszczące i akcesoria lub urządzenia dedykowane konkretnej powierzchni, które będą ją pielęgnować, a nie niszczyć. Można je kupić zarówno w zwykłym supermarkecie, jak i w specjalistycznych sklepach.

Jak dobrze wyczyścić podłogi?
Przewiń na górę