Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Girlandy światła czyli efektowne oświetlenie z żarówek

Sezon wiosenno – letni sprzyja wszelkiego rodzaju spotkaniom na świeżym powietrzu. Jeżeli tylko pogoda dopisuje, grille, ogniska, pikniki czy przyjęcia na tarasach są nieodłącznym elementem weekendów od maja do września.  Niezależnie od tego czy będzie to kameralne spotkanie w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny czy huczna impreza z muzyką i tańcami, niezbędnym elementem takiego spotkania będzie oświetlenie.

Żarówki w girlandach czyli najmodniejsze oświetlenie imprezy

girlanda z żarówekUpalne dni sprzyjają wzmożonej aktywności po zmierzchu. Daleko nam jeszcze do zwyczajów z południa Europy czy Bliskiego Wschodu gdzie sjesty w ciągu dnia są standardem a miasta ożywają po zachodzie słońca, jednak  coraz wyższe temperatury zmuszają często do przeorganizowania  dotychczasowego trybu funkcjonowania. Coraz chętniej korzystamy więc z możliwości przebywania na świeżym powietrzu do późnych godzin nocnych. I chętniej wybieramy miejsca z ciekawym wystrojem, na który niewątpliwie składa się efektowne oświetlenie. Oświetlenie zewnętrzne imprez organizowanych przy domu, na tarasie  czy w ogródku restauracyjnym powinno być łatwe w zamontowaniu i umieszczone w taki sposób , żeby nie stwarzało zagrożenia dla uczestników spotkania. Najlepiej spełnia to zadanie wszelkiego rodzaju oświetlenie wiszące.  Lampiony i girlandy są łatwe do ustawienia czy zawieszenia. Bardzo efektownym i przyjaznym użytkownikowi  oświetleniem będzie girlanda z żarówek, którą bez najmniejszego problemu możemy umieścić w dowolnym miejscu, używając istniejących elementów mebli, gałęzi drzew, parkanów i wszelkiego rodzaju mocowań. Jedynym warunkiem jest dostęp do źródła prądu. Takie girlandy dostępne są w różnych wariantach. Możemy dowolnie wybrać długość, kolorystykę oraz rodzaj żarówek. Najbardziej efektownie wyglądają żarówki szklane,  jednak równie ciekawie mogą wyglądać plastikowe. mogą one być matowe, przeźroczyste kolorowe lub klasyczne, bezbarwne. W każdym przypadku będzie to niezwykle ciekawa i funkcjonalna dekoracja. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać poprzez połączenia takiego oświetlenia  z elementami roślinnymi jak drzewa, krzewy czy kwiaty.

Przy doborze właściwego oświetlenia należy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry techniczne. Jeżeli oświetlenie będzie na zewnątrz, warto upewnić się, że jest ono przystosowane do takich warunków pogodowych jak deszcz czy wysoka temperatura a jeżeli nie jest – odpowiednio je zabezpieczyć. Należy zawsze pamiętać o bezpiecznym rozmieszczeniu oświetlenia tak, żeby nie stwarzało zagrożenia dla uczestników imprezy.

Girlandy światła czyli efektowne oświetlenie z żarówek
Przewiń na górę