Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Gdzie znaleźć księgowego?

Wielu przedsiębiorców długo się zastanawia zanim powierzy jakieś firmowe sprawy nowemu pracownikowi. Nic dziwnego, bo przecież nikt ie wykonuje obowiązków firmowych tak sumiennie jak właściciel. Im bardziej firma się rozrasta, tym więcej zadań trzeba wykonać, dlatego konieczność zatrudnienia ludzi do pracy staje się oczywistą sprawą. W pierwszej kolejności trzeba powierzyć komuś sprawdzonemu swoją księgowość.

Czy łatwo znaleźć dobrego księgowego?

polecany księgowy - lublinŻeby samodzielnie prowadzić swoją księgowość, trzeba posiadać niezbędną wiedzę, ponieważ trzeba umieć prowadzić książkę przychodów i rozchodów oraz wiedzieć jak wyliczać podatki i składki na ubezpieczenia społeczne. Bycie swoim księgowym nie jest proste, bo  konieczne jest dokładne uzupełnianie deklaracji, rozliczanie ich na czas, a w razie jakichkolwiek pytań jesteśmy skazani na siebie, lub internet. Najlepszy będzie polecany księgowy – Lublin jest miastem, w którym na pewno go znajdziemy. Poszukiwania najlepiej zacząć od internetu, na różnych forach przedsiębiorcy zachwalają sprawdzonych księgowych, lub wyrażają negatywne opinie na temat ich pracy. Korzystając z takiego źródła informacji, na pewno znajdziemy dobrego specjalistę. Zanim zatrudnimy idealnego pracownika, warto przeprowadzić z nim szczegółową rozmowę, sprawdzić referencje i przeanalizować doświadczenie. Warto też sprawdzić, czy przyszły księgowy zna się na prowadzeniu książki przychodów i rozchodów, lub pełnych ksiąg rachunkowych, gdyż to będą jego podstawowe obowiązki. Z księgowym dobrze jest mieć dobry kontakt i współpracować, gdyż jego wiedza i doświadczenie, może bardzo pomóc w prowadzeniu firmy, optymalizacji kosztów, czy wpłynie na zmniejszenie płaconych podatków. Polecani księgowi najczęściej posiadają kierunkowe wykształcenie, czyli studia wyższe o profilu Rachunkowość i Podatki, mają przynajmniej kilkuletnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku i doskonale się poruszają w przepisach prawa pracy i w ustawach o rachunkowości. Znalezienie takiego pracownika na pewno trochę potrwa.

Jeżeli nie chcemy zatrudniać księgowego u siebie w firmie ze względu na spore koszty jakie trzeba ponosić z tytułu zatrudnienia, to można skorzystać z oferty jednego z biur rachunkowych. W Lublinie jest ich bardzo dużo i mają w swoich szeregach znakomitych księgowych, którzy są w stanie rozliczyć każdą firmę bez względu na profil, wielkość, czy formę działalności. Usługi księgowe świadczone przez biura rachunkowe są najczęściej dużo tańsze niż przyjęcie do pracy nowego pracownika.

Gdzie znaleźć księgowego?
Przewiń na górę