Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Folia lustrzana dla nowoczesnych biurowców

Gdy patrzy się na nowoczesne wieżowce i biurowce to można zauważyć, że szklana elewacja odbija cały obraz dokładnie tak jak robi to lustro. Czy możliwe jest zatem, że do zrobienia elewacji wieżowca użyto tysięcy metrów kwadratowych luster lub zwierciadeł? Jest to możliwe, ale nieprawdopodobne. Bo efekt lustra uzyskuje się poprzez naklejenie na szyby specjalnej folii lustrzanej. W ten sposób elewacja budynku przypomina wyglądem lustro, ale działa tak jak lustro weneckie.

Na większości biurowców przyklejona jest folia lustrzana

folie lustrzane w warszawieOklejanie nowoczesnych wieżowców czy budynków biurowych jest dzisiaj bardzo modne z kilku powodów. Najważniejszym powodem jest oczywiście efekt wizualny. Dzięki folii postronnym obserwatorom wydaje się, że budynek wykonany jest z lustrzanych tafli. Ogromny budynek odbijający obrazy niczym lustro wygląda naprawdę bogato i imponująco. Ale zawsze można być pewnym, że elewacja jest zrobiona ze zwykłego szkła a efekt lustra jest tylko dzięki temu, że budynek okleiła firma produkująca folie lustrzane w Warszawie. Estetyka i ciekawy wygląd to jeden powód oklejania elewacji szklanej folią. Drugą kwestią jest ograniczenie przenikania ciepła do budynku. Wiadomo przecież, że przyciemnione szyby mają o wiele mniejszą przenikalność cieplną. Im ciemniejsza szyba tym mniej promieni słonecznych dostanie się do środka. A trzeba wziąć pod uwagę, że budynki ze szklaną elewacją to najczęściej budynki, w których jest naprawdę ciepło. Dlatego właśnie znaczenie ma tutaj przyciemnienie szyb folią. A kiedy widzimy biurowiec, którego ściany wykonane są z ciemnej szyby odbijającej obraz to znaczy, że zastosowano folię lustrzaną i przeciwsłoneczną, czyli przyciemniającą. Takie folie naklejane są najczęściej od zewnątrz. Mają one kilkuletnią żywotność i gwarancję. Po kilku latach folię trzeba zdjąć i przykleić nową. Dzięki temu elewacja budynku przez cały czas będzie wyglądać zupełnie jak nowa. A dzisiaj oklejone elewacje są częścią praktycznie każdego projektu architektów projektujących nowoczesne budynki użytkowe.

Najlepsze folie o zasadzie działania lustra weneckiego produkuje pewna firma w Warszawie. Większość biurowców w naszym kraju oklejona jest folią wyprodukowaną właśnie w stolicy. Dobra folia powinna świetnie się prezentować i jednocześnie chronić wnętrza biurowca przed nadmiernym nagrzewaniem się. W tym celu stosuje się folię lustrzaną przyciemnianą. Stopień przyciemnienia w folii ma wpływ na przenikalność cieplną szklanej elewacji, do której taka folia ma być przyklejona.

Folia lustrzana dla nowoczesnych biurowców
Przewiń na górę