Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Czy starsze konie potrzebują specjalnej paszy?

Starzenie się jest czymś co dotyka każdego żywego organizmu. Taka jest po prostu naturalna kolej rzeczy. Nie trzeba się jej obawiać, tylko zaakceptować to co przynosi nam los. Jestem pewien, że takie podejście jest o wiele lepsze niż ciągły strach. Konie które są kochane przez wielu ludzi także się starzeją, jednak nie zmienia to faktu że nadal dostarczają radości swoim właścicielom. Trzeba jednak wiedzieć, że mają one inne potrzeby niż młode oraz w pełni zdrowe koni.

Dlaczego starsze konie muszą mieć określone pożywienie?

pasza dla koni starszychOczywiście wiele zależy od tego jak dany koń przeżył swoje życie, jednak na starość miewają często problemy ze stawami, z metabolizmem, przeżuwaniem czy ogółem ze stanem swojego zdrowia. Dlatego też producenci paszy dla koni zaczęli tworzyć specjalne rodzaje właśnie dla takich zwierząt. Jest to jak najbardziej coś dobrego, bo w tym pożywieniu zawarte są składniki które pozwalają koniom przeżyć spokojnie oraz szczęśliwie swoje życie na starość. Jeśli chodzi o stawy to w paszach są składniki które pozwalają je wzmocnić, dzięki temu konie nie czują takiego bólu oraz dyskomfortu wynikającego z ruchu. Jest to jak najbardziej coś na ogromny plus. Także w przypadku metabolizmu w podawanej paszy są składniki polepszające ten proces, co dla koni jest czymś naprawdę wspaniałym. Jeśli chodzi o przeżuwanie to można zakupić paszę w granulkach, którą następnie moczy się nieco w wodzie. Dzięki temu jest ona bardzo miękka, a przy tym jest idealna dla koni które mają problem z przeżuwaniem. Gdy pragnie się kupić paszę należy brać pod uwagę wiele czynników jednak najważniejsze z nich to wiek konia oraz aktywność ruchowa którą przejawia. Co innego poda się starszemu koniowi a co innego młodemu, podobnie innych składników potrzebują te występujące w zawodach, a inne te które służą do jakichś prac. Dlatego pasza dla koni starszych jest naprawdę dobra jeśli posiadacie takie akurat zwierzę. Jest wielu producentów które zapewniają takie pożywienie, dlatego nie trzeba martwić się o mały wybór. Choć polecałbym wydać nieco więcej by jakość była jak najlepsza. O konie należy dbać tak jak o siebie, dlatego też nie można lekceważyć kwestii ich zdrowia.

Myślę że wyjaśniłem dlaczego tak istotne jest odpowiednie dobranie paszy dla konkretnego konia, ma to ogromny wpływ na jego zdrowie. Ludzie od niedawna wiedzą jak istotna jest dieta w przypadku ich zdrowia oraz samopoczucia, identycznie jest w przypadku koni. Dlatego też nie można dawać im byle czego, musimy o nie zadbać jak tylko się da. W ten sposób mogą być naprawdę szczęśliwe, a jest to coś czego chcielibyśmy wszyscy.

Czy starsze konie potrzebują specjalnej paszy?
Przewiń na górę