Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Co zrobić z nieużywanym samochodem?

 

W przypadku kiedy nasz samochód jest w dobrym stanie, odsprzedanie go nie powinno stanowić dla nas problemu. Inna sytuacja ma się wtedy, kiedy nasz samochód nie jest już pierwszej młodości. A dodatkowo może być w stanie, kiedy po prostu nie będziemy w stanie już nic z nim zrobić, a naprawa jego będzie zwyczajnie nieopłacalna. Wówczas taki samochód może być dla nas jedynie problemem. Czy tego chcemy, czy też nie, to taki pojazd będzie zajmować powierzchnię na naszym podwórku lub w garażu.

Dlaczego warto oddać samochód do kasacji?

kasacja aut w PoznaniuJeśli zdecydujemy się, że dalsze trzymanie samochodu na podwórku i patrzenie na niego jak się kurzy nie ma sensu, możemy rozważyć oddanie go na złomowisko do kasacji. To rozwiązanie jest praktycznie i szybkie, a dodatkowo uda nam się odzyskać część pieniędzy ze sprzedanego złomu, na który zostanie prawdopodobnie przerobiony nasz ukochany niegdyś samochód. Jeśli takie rozwiązanie nam odpowiada, to powinniśmy sprawdzić gdzie odbywa się autokasacja w Poznaniu. W każdym większym mieście z reguły funkcjonuje kilka miejsc gdzie takie samochody osobowe są bezproblemowo skupowane. Wówczas jedynie musimy przetransportować taki pojazd bezpośrednio na złomowisko. Oczywiście ten problem dotyczy samochodów, które nie mogą wyjechać już na drogę i będą zagrażały innym uczestnikom ruchu drogowego. Jeśli jednak nasz samochód może się poruszać po drogach publicznych, wówczas nie musimy się martwić i możemy zajechać naszym samochodem bezpośrednio na złomowisko w celu oddania samochodu do kasacji. W zależności od tego w jakim stanie jest nasz samochód, zostanie nam wypłacona należność, z reguły jest ona naliczana od kilograma za złom. A stawka jest określana właśnie za kilogram złomu, jaki oddajemy na skup. Jeśli zatem posiadamy jakiś nieużywany samochód osobowy lub dostawczy nie warto w takiej sytuacji się zastanawiać. Nawet jeśli jest uszkodzony lub po kolizji samochodowej, to nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów z jego oddaniem do kasacji i odzyskaniem zajmowanego miejsca na swoim podwórku.

Warto dodać, że powinniśmy porównać przed oddaniem samochodu na złomowisku, stawki za kilogram złomu. Dodatkowo nigdy nie powinniśmy akceptować pierwszej stawki jaka jest nam proponowana. Jeśli sprzedajemy większą ilość stalowego, to spokojnie możemy negocjować lepszą ceną. Dodatkowo warto pamiętać, że niektóre elementy są inaczej rozliczane a złom żeliwny jest droższy. Jedna nie zawsze takie szczegóły są do dopilnowania, jeśli chcemy pozbyć się szybko samochodu.

 

Co zrobić z nieużywanym samochodem?
Przewiń na górę