Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Co daje wosk na meblach?

Po kilku latach nauki, stażu zostałam prawnikiem. U nas to rodzinna tradycja. Mój dziadek i tata są prawnikami. To dzięki nim zostałam też prawnikiem. Od najmłodszych byli dla wzorem do naśladowania. Bardzo chciałam od zawsze bronić ludzi i pomagać im. Jestem szczęśliwa, że udało mi się skończyć studia i zdać egzamin prawniczy. Tradycja w naszej rodzinie została zachowana i kontynuowana.

Drewniane biurko do mojej kancelarii

drewniane biurko woskowaneMój tata i dziadek mają rodzinna kancelarię. Dostałam propozycję pracy w rodzinnej kancelarii. Byłam oczywiście bardzo zadowolona z tej propozycji. Praca w rodzinnej firmie to było moje marzenie. Pracę miałam zacząć za kilka dni. Przygotowywano i urządzano dla mnie biuro. Miałam wybrać sobie meble,wyposażenie i dodatki do biura. Dostała w prezencie od rodziny jeden wyjątkowy mebel, było to drewniane biurko woskowane w stylu rustykalnym. Biurko było wyjątkowe i przepiękne. Biurko należało do mojego dziadka, było częścią historii i tradycji naszej rodziny. To był dla mnie wielki zaszczyt i uznanie rodziny. Biurko było wykonane z drewna egzotycznego palisandru, woskowane woskiem pszczelim. Dzięki woskowaniu miało niesamowitą trwałość i znakomity wygląd. Woskowanie polega na pokryciu powierzchni drewnianych mebli specjalnym woskiem, moje było pokryte specjalnym woskiem pszczelim. Wosk stanowi pewnego rodzaju warstwę wykończeniową, która doskonale uwypukla piękny wizerunek drewna i nadaje mu aksamitny połysk. Praca przy takim biurku to przyjemność.Pokochałam swoje biurko od pierwszego wejrzenia. Bardzo doceniłam gest taty i dziadka, poczułam się bardzo wyróżniona. Dziadek powiedział mi, że wosk nałożony ma meble sprawia, że wszelkie drobne defekty drewna:rysy, a nawet minimalne ubytki zostają zamaskowane. Poza tym woskowane meble pięknie błyszczą i wyglądają oryginalnie. Pozostałe meble do biura kupiłam w podobnym stylu co biuro i woskowane. Wyglądały razem z biurkiem oryginalnie i stylowo. Mój gabinet prezentował się wyśmienicie, szczególnie byłam zachwycona a także wzruszona tabliczką z moim  nazwiskiem i imieniem na drzwiach.

Według specjalistów najlepszym woskiem do mebli jest z dużą zawartością naturalnego wosku zwierzęcego, czyli pszczelego. Woskowanie woskiem pszczelim doskonale zabezpiecza bowiem drewno przed wnikaniem wody. To zabezpiecza drewno przed wieloma uszkodzeniami. Postanowiłam, że moje rodzinne, woskowane biurko będzie ze mną zawsze. Jeżeli będę miała dzieci to biurko przekaże im jako najlepszą,wyjątkową pamiątkę rodzinną.

Co daje wosk na meblach?
Przewiń na górę