Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Ciężki czas dla kobiety – menopauza

Z czym kojarzy nam się menopauza? Uderzenia gorąca, złe samopoczucie, nadaktyność gruczołów potowych i ogólne rozdrażnienie. Jeśli do tego wszystkiego dołączymy zaburzenia snu, problemy z wagą dostajemy gotowy przepis na prawdziwą bombę, bowiem rozdrażniona kobieta to zła kobieta. Dlatego też tak bardzo promuje się leki oraz zioła mające na celu łagodzenie objawów menopauzy. Można poradzić sobie również z nią w sposób naturalny i przygotować swój organizm do tego ciężkiego okresu. 

Natura sprzyja, by radzić sobie z menopauzą 

jak naturalnie radzić sobie z menopauząSą kobiety, które w ogóle nie czują tego, że przekwitają. Czują się ogólnie dobrze, nie mają większych problemów z poceniem się czy złym samopoczuciem. Są jednak panie – i one są w większości, które te wszystkie dolegliwości odczuwają dosyć mocno i boleśnie. Dlatego też dla nich i z myślą o nich powstało wiele tabletek, które regulują działanie hormonów. Problem pojawia się jednak w przypadku, gdy kobieta choruje na tarczyce i wchodzą one w kolizję z lekami od endokrynologa. Wówczas nie przychodzi do głowy nic innego, jak sięgnąć po sposoby naszych mam i babć, które nie miały do dyspozycji zaawansowanej medycyny i wielu leków do wyboru. Powstaje więc pytanie jak naturalnie radzić sobie z menopauzą ? Sprzymierzeńcami w takiej sytuacji stają się ziółka i napary z nich. Melisa będzie koiła nerwy i zmysły, dzięki czemu uzyskamy wewnętrzny spokój. Podobnie będzie wpływała mięta czy pokrzywa. Nie należy za to pić herbaty z dziurawca, bowiem zwiększa ona aktywność gruczołów potowych i trzeba z nią bardzo uważać. Wielu lekarzy i farmaceutów uważa, że w okresie przekwitania kobiety pomocne są także ziołowe kąpiele, które usuwają zbędne toksyny z organizmu. Zawsze warto próbować. Dodatkowym sojusznikiem jak chyba w każdych przypadłościach jest odpowiednia dieta. Nie należy jeść rzeczy ostrych, które sprawiają iż pocenie przybiera na sile. Warzywa powinny być podstawą diety. Należy także spożywać odpowiednią ilość białka i wapnia, co wspomoże działanie kości. 

Unikać jak ognia należy wszelkiego rodzaju używek takich jak papierosy czy alkohol. Należy także sięgać po dobrej jakości pieczywo, na przykład wypiekane z pełnego ziarna. Lekarze mówią także o tym, ze na przebieg menopauzy ma także wpływ to w jaki sposób odbierzemy sygnał zanim menopauza się pojawi i jaki tryb życia prowadziliśmy zanim do tego wszystkiego doszło. Warto więc już od okolic czterdziestego roku życia zwracać uwagę na to co jemy i jak żyjemy. Aktywność fizyczna nie zaszkodzi, więc warto także się ruszać.  

Ciężki czas dla kobiety – menopauza
Przewiń na górę