Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Cechy charakterystyczne plandek naczepowych

Firmy transportowe najczęściej wykorzystują ciągniki siodłowe wyposażone w specjalistyczne naczepy. Ich zewnętrzną powierzchnię stanowić mogą elementy stalowe (w przypadku kontenerów) lub plandeki. Zwłaszcza to drugie cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność i możliwość dostosowania do potrzeb konkretnej firmy. Wyróżnić można kilka ich podstawowych typów, która różnią się sposobem montażu, zamknięcia, a także rozmiarem. Firmy zajmujące się produkcją tego typu rozwiązań oferują także bogaty wybór akcesoriów dodatkowych. Mogą one zwiększyć w znaczący sposób zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę użytkowania plandeki.

Rodzaje plandek naczepowych

plandeki do przyczep ciężarowychKażda firma transportowa polega na różnego rodzaju rozwiązaniach w zależności od preferencji. Dlatego też plandeki do przyczep ciężarowych różnią się między sobą znacząco. Na rynku dostępnych jest kilka ich podstawowych typów, które skierowane są do użycia w przypadku naczep o zróżnicowanej konstrukcji. Najpopularniejsze z nich to tak zwany plandeki czterostronne, które stanowią zewnętrzną powierzchnię całości naczepy. Kolejne są powłoki przeznaczone do używania w naczepach wyposażone w tylne drzwi, oznacza to, że nie posiadają tylnej ścianki i dopasowane są do specyficznej konstrukcji. Zakładają przy tym wykorzystanie metalowej powierzchni z tyłu. Istnieją także plandeki umożliwiający montaż w naczepach z regulowaną wysokością. Pamiętać należy także że wiele naczep posiada niemal pełną zabudowę metalową z wydzieloną jedną ścianą pustą. W takiej sytuacji stosuje się plandeki kurtynowe. Ten typ wyposażony jest w dodatkowe wzmocnienia ścian bocznych, dzięki czemu towar zabezpieczony jest, nawet jeżeli doszłoby do jego przesunięcia. Wiele przedsiębiorstw transportowych sięga obecnie także po rozwiązania typu Net Cap. Wymagają one użycia specjalistycznego rodzaju plandeki, która zostanie zamontowana na aluminiowym stelażu przesuwnym. Dzięki temu można z niej utworzyć rozsuwane rękaw zasłaniający ładunek, a w razie potrzeby umożliwiający przesunięcie całej powierzchni w stronę kabiny.

Plandeki do pojazdów ciężarowych produkowane są w wielu rodzajach i typach dostosowanych do konstrukcji konkretnej naczepy. Spośród nich wymienić można takie, które pokrywają niemal całą jej powierzchnią, jak również te zasłaniające tylko jedną lub kilka ścianek przyczepy. Dostępne są także rozwiązania specjalistyczne, których przykładem mogą być plandeki do naczep Net Cap, pozwalające no rozsuwanie i zsuwanie całości wraz ze stelażem aluminiowym. Dzięki takiej różnorodności łatwy sposób dostosować je można do specyficznych potrzeb danej firmy transportowej.

Cechy charakterystyczne plandek naczepowych
Przewiń na górę