Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Basen z kulkami

 

Na pewno każdy z nas doskonale kojarzy z różnych filmów basen dla dzieci, w którym nie znajduje się woda, ale miękkie, kolorowe kulki. Chyba zdecydowana większość osób, która miała możliwość zaobserwowania tego typu basenu w filmie, mimowolnie wyobrażała sobie, jakie to uczucie, rzucić się w tego typu przestrzeń. W ostatnim czasie baseny tego typu stały się dość popularnym rozwiązaniem stosowanym w parkach zabaw dla dzieci.

Bezpieczne kulki w suchym basenie

suchy basen z kulkamiOczywiście, zastosowanie basenu w przestrzeni, z której korzystają dzieci może mieć miejsce tylko w momencie, gdy będzie on całkowicie bezpieczny i wykonany z odpowiednich materiałów. Suchy basen z kulkami przede wszystkim musi charakteryzować się odpowiednio bezpieczną konstrukcją, która będzie w pełni stabilna i odpowiednio głęboka. Im większy rozmiar basenu, tym więcej osób będzie mogło w tym samym czasie przebywać w jego wnętrzu. Przestrzeganie limitu osób, które jednocześnie bawią się w basenie, jest niezwykle ważne ze względów bezpieczeństwa. Basen musi zostać rozstawiony bezpośrednio na koniecznie wcześniej przygotowanym podłożu. Tylko w takich okolicznościach będzie cechował się on odpowiednią stabilnością. Oczywiście, konstrukcja basenu to tylko jedna kwestia, która musi spełniać konkretne standardy bezpieczeństwa. Ze względu na fakt, iż suchy basen pozbawiony miękkich kulek nie mógłby w żaden sposób spełniać swojej funkcjonalności, również i piłki, które znajdą swoje zastosowanie w jego wnętrzu, muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. Po pierwsze, materiał, z którego wykonywane są kulki do basenu musi być odporny na uszkodzenia, a jednocześnie powinien charakteryzować się miękkością, która będzie zapewniała bezpieczną zabawę pod wieloma względami. Musimy mieć świadomość, że suchy basen z kulkami bardzo często jest zwieńczeniem zjeżdżalni, a jeszcze częściej staje się miejscem szalonych dziecięcych zabaw. Z tego względu producenci suchych basenów i piłek, które znajdują zastosowanie w ich wnętrzach, przykładają szczególnie dużą uwagę do precyzyjnego wykonania produktu w każdym możliwym szczególe.

Jeśli chodzi o produkowanie różnokolorowych piłek do suchego basenu, nie tylko wykonywane są one z odpowiednich materiałów, ale również kolory, które są nadawane ich powierzchni, realizowane są przy użyciu w pełni bezpiecznych farb. Ze względu na bezpośredni kontakt piłek ze skórą dziecka, muszą być one farbowane substancjami, które nie wydzielają negatywnych oparów, a także nie wywołują alergii skórnych.

 

Basen z kulkami
Przewiń na górę