Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Zalety sufitów napinanych

 

Osoby, które choć raz wykańczały sufit zdają sobie sprawę z tego jak czasochłonne i kłopotliwe jest to zadanie. Bez specjalistów ciężko jest bowiem osiągnąć gładki efekt. Co więcej nawet jeśli wynajęliśmy do tego fachowców i na pierwszy rzut oka wykonali oni swoją pracę doskonale, po latach może się okazać, że nie do końca wywiązali się ze swojego zadania. Po takim czasie powierzchnia może bowiem pokryć się siateczką popękanej farby bądź tynku. Dzięki coraz lepszej technologii wykonywanie sufitów stało się jednak dużo prostsze, a przykładem tego są sufity napinane. 

Sufit napisany – sposobem na niezwykły klimat pomieszczeń

lustrzane sufity napinaneSam sufit napinany wykonany jest z folii PCV, która w momencie montażu rozpinana jest na specjalnie przygotowanym stelażu. Membrana folii zostaje wówczas odpowiednio podgrzana, a co za tym idzie zwiększa się jej rozciągliwość. Na tym etapie, kiedy folia jest odpowiednio rozgrzana możemy dopasowywać i formować sufit do prowadnic. Cały proces przebiega bezproblemowo i możemy go wykonać nawet w ciągu jednego dnia. Jest to zatem niezwykła przewaga nad tradycyjnymi sposobami wykańczania sufitu. Folia zastosowana w przypadku tego sufitu pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej i równej powierzchni. Możemy wykonać go nawet kiedy dotychczasowy sufit wykazuje oznaki złego wykończenia. Bez najmniejszego problemu sufit napinany jest w stanie zamaskować te niedoskonałości. Dla wielu może się wydawać, że folia PCV nie jest zbyt trwałym materiałem na zastosowanie jej w przypadku wykończeń wnętrz. Nic bardziej mylnego. Jest ona dużo trwalsza od jeszcze nie tak dawno popularnych płyt kartonowo-gipsowych. Odpowiednio wykonany i naciągnięty sufit może przez długi czas cieszyć nasze oczy. Ponadto niezwykłą zaletą tego rodzaju sufitów jest łatwość utrzymania w czystości. Folie możemy bowiem w łatwy sposób wyczyścić przy pomocy szmatki. Producenci oferują różnego rodzaju warianty, a do najpopularniejszych z pewnością należą lustrzane sufity napinane barrisol, które sprawią, że nawet najmniejsze pomieszczenia wydają się większe. Błyszcząca powierzchnia świetnie odbija światło w pokoju, a co za tym idzie staje się on dodatkowo oświetlony.

Sufity napisane otwierają przed nami szeroki wachlarz wyborów. Nie już jedynie skazani na jednokolorowe powierzchnie. Jeśli chcemy, aby nad naszymi głowami znalazło się niebo bądź korony drzew wcale nie musimy korzystać z usług malarza. Mamy bowiem możliwość zakupu napinanych sufitów z różnymi motywami nadrukowanymi na powierzchni folii PCV. Ponadto możemy zdecydować o tym czy jego powierzchnia będzie matowa, błyszcząca, transparentna czy też satynowa.

 

Zalety sufitów napinanych
Przewiń na górę