Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Wytrwała balustrada na balkon

Często wynajmując mieszkania w blokach, hotelach oraz przy budowie lub kupnie domu zwracamy uwagę na to, czy znajduje się jakiś balkon. Jest to bowiem doskonała przestrzeń, na której możemy spędzić ciepłe, wieczorne chwile przy oglądaniu gwiazd. Na większych balkonach często możemy postawić stolik oraz krzesła. Wówczas w ciszy i spokoju możemy pracować przy komputerze i pić ciepłą herbatę. Jednak abyśmy na balkonie mogli spokojnie siedzieć, warto jest zamocować na nim wytrzymałą balustradę.

Ładna i praktyczna balustrada na balkon

balustrady balkonoweNasz balkon powinien być odpowiednio przygotowany, zanim zostanie oddany do użytku. Bardzo popularne jest wyłożenie go płytkami, panelami, a czasem nawet sztucznym trawnikiem. Jednak to płytki są najczęściej wybierana opcją. Do każdej z wymienianych nawierzchni pasuje idealnie inny inny rodzaj balustrady balkonowej. Do paneli doskonale sprawdza się, pod względem wyglądu ta, wykonana z metalu. Jest ona również często stosowana, jako poręcz na schody. Dobrze jest, gdy stal jest nierdzewna, wówczas odporna jest na niekorzystne warunki pogodowe, takie jak deszcze. Nie ulega korozji, dzięki czemu może wytrzymać na balkonie przez wiele lat. Balustrady balkonowe wykonane ze stali oprócz kupna w sklepie można samemu zaprojektować, a gotowy wzór zanieść do osoby, która je tworzy. Do płytek bardzo dobrze pasuje szklany model barierki. Jej wygląd to głównie metalowe słupki co około dwa metry, a w środku wstawiona gruba warstwa szkła. Jednak nie jest to zwykłe szkło, tylko zabezpieczające. Na górze puszczona zostaje rurka, aby nie opierać się bezpośrednio o krawędź szyby. Są one stosowane głównie w nowoczesnym budownictwie, ponieważ wyglądają bardzo estetycznie oraz nadają nowości budynkowi. Betonowe balustrady nie są już stosowane, pozostały głównie w starym budownictwie. Każdy z tych rodzajów możemy kupić w sklepach budowniczych oraz internetowych. Cena za około cztery metry waha się w granicach od tysiąca do dwóch tysięcy złotych. Jednak mimo wszystko na bezpieczeństwie nie powinniśmy oszczędzać.

Decydując się na kupno domu, lub wybudowanie go, nie powinniśmy iść na prostotę. Wszystkie elementy w domu powinny być dokładnie i stabilnie zrobione i zamocowane. Tak samo jest przy mocowaniu balustrady, która ma znaleźć się na naszym balkonie. Przeważnie balkon znajduje się na wyższej wysokości, dlatego ważne jest aby nikt z domowników oraz gości nie bał się na nim stać, z powodu możliwości upadku z dużej wysokości. Warto do zamontowania poręczy zatrudnić fachowców, którzy wykonają swoja prace profesjonalnie.

Wytrwała balustrada na balkon
Przewiń na górę